Widal.plGospodarkaKoronawirus: Niemcy znoszą obostrzenia!

Koronawirus: Niemcy znoszą obostrzenia!

Niemcy znoszą obostrzenia! Koronawirus zaczyna mieć coraz mniejszy wpływ na życie za naszą zachodnią granicą! Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała o zniesieniu większości obostrzeń na terenie kraju. Jest to bardzo pozytywna informacja dla naszego zachodniego sąsiada.

Zniesienie obostrzeń ma związek z malejącą liczbą dobowych zarażeń koronawirusem. Rząd federalny oraz premierzy krajów związkowych na terenie Niemiec zdecydowali się na poluźnienie gospodarki.

Nie wszystkie obostrzenia zostały jednak zniesione.

Koronawirus: Niemcy znoszą obostrzenia!

Na terenie Niemiec odbędzie się stopniowe wracanie do normalności. Otwarte zostaną przedszkola i szkoły, wielkopowierzchniowe sklepy i galerie, lokale gastronomiczne i hotele. Część landów obostrzenia będzie znosiła już od 11 maja.

Zniesienie obostrzeń nie oznacza jednak dalszej pracy nad bezpieczeństwem ludzi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel apeluje do społeczeństwa o możliwe zachowanie 1,5-metrowego odstępu, ograniczenie osób przebywających w jednym miejscu oraz zakrywanie maseczką nosa i ust.

Merkel zapewniła, że pierwszy etap walki pandemii Niemcy mają już za sobą. Stopniowe odmrażanie gospodarki Niemiec także przynosi dobre rezultaty, bowiem nie zanotowano gwałtownego wzrostu zachorowań na śmiercionośny wirus z Wuhan.

Wraca Bundesliga!

Dobra wiadomość także dla kibiców piłkarskich! Angela Merkel zapowiedziała, że w drugiej połowie maja na boiska powrócą piłkarze Bundesligi. Wygląda więc na to, że Niemcy pójdą inną drogą niż Francja czy Belgia, które odwołały trwający sezon piłkarski.

Wraz ze wznowieniem rozgrywek Bundesligi do gry wrócą także między innymi Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek czy Krzysztof Piątek, którzy na co dzień grają w lidze niemieckiej.

Koronawirus w Polsce?

Jak natomiast wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce? Dzisiejszy raport dzienny koronawirusa w Polsce jest niezbyt optymistyczny. W pierwszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 218 przypadkach i 7 ofiarach śmiertelnych. W drugim komunikacie poinformowano o 93 zakażeniach i 11 zgonach. Daje to łączny bilans dnia na poziomie 311 przypadków zakażeń i 18 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus w Polsce.

Jak wygląda sytuacja w naszym kraju? Przedstawiono najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia.

Wybory 10 maja nie odbędą się? 

Marszałek kieruje sprawę do Trybunału. Szef PKW twierdzi, że nie da się tego przeprowadzić w terminie.

Czemu Hołownia popłakał się na wizji?

Z powodu Konstytucji. Zachowanie to komentowane jest przez wielu znanych ludzi.