Widal.plKoronawirusKoronawirus na świecie: w tym kraju jest najwięcej ofiar śmiertelnych!

Koronawirus na świecie: w tym kraju jest najwięcej ofiar śmiertelnych!

Koronawirus na świecie ciągle budzi postrach. W którym kraju jest najwięcej ofiar śmiertelnych? Mamy odpowiedź na to frapujące pytanie!

Śmiercionośny wirus z Wuhan ciągle sieje spustoszenie na całym świecie. Co prawda kraje zaczynają zdejmować obostrzenia związane z pandemią COVID-19, to każdego dnia pojawiają się nowe przypadku zarażeń.

Koronawirus na świecie: w tym kraju jest najwięcej ofiar śmiertelnych!

Wiemy w jakim kraju jest najwięcej ofiar śmiertelnych spowodowanych powikłaniami po COVID-19! Krajem tym są Stany Zjednoczone!

Najnowsze dane Uniwersytetu Johna Hopkinsa wskazują, że śmierć w Stanach Zjednoczonych spowodowaną koronawirusem poniosło już ponad 88 730 osób.

Ciągle wzrasta także współczynnik zakażeń. W USA minionej doby doszło 25 tysięcy osób zarażonych koronawirusem.

Oczywiście w żadnym innym kraju świata nie zmarło tak wielu zakażonych koronawirusem jak w USA. Jednakże w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców Stany Zjednoczone mają jednak niższy odsetek zgonów niż Francja, Hiszpania, Włochy czy Wielka Brytania.

Koronawirus w Polsce

Poznaliśmy poranny raport z 17 maja na temat koronawirusa w Polsce od Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment 2459 osób jest hospitalizowanych. 84 tysięcy 542 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zmniejszyła się o 6 tysięcy w porównaniu do wczoraj. Ponad 18 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 7451. To wzrost o ponad 200 w stosunku do wczoraj.

Liczba zgonów w naszym kraju spowodowanych koronawirusem wynosi 915.

Donald Tusk zadowolony z kandydatury Trzaskowskiego?

Były premier skomentował rezygnację Kidawy-Błońskiej. Dodatkowo napisał co sądzi o kandydaturze Trzaskowskiego.

Film Sekielskiego wstrząśnie Polską?

Bracia Sekielscy opublikowali nowy film. Tym razem nazywa się “Zabawa w chowanego”.