Widal.plKoronawirusKoronawirus na świecie: Liczba zmarłych przekroczyła 300 tysięcy!

Koronawirus na świecie: Liczba zmarłych przekroczyła 300 tysięcy!

Koronawirus na świecie: liczba zmarłych przekroczyła 300 tysięcy. Śmiertelny wirus pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem z COVID-19 istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Niepotwierdzone doniesienia mówią, że już w listopadzie rząd chiński wiedział o pojawieniu się koronawirusa, ale zbagatelizował pierwsze informacje. Według oficjalnych danych w Chinach do tej pory stwierdzono 82929 przypadków zakażeń oraz 4633 ofiar śmiertelnych. Analizując te statystyki do sytuacji choćby w Hiszpanii, trudno w nie uwierzyć.

Koronawirus na świecie: liczba zmarłych 300 tysięcy

Koronawirus na świecie: liczba zmarłych wynosi teraz 300 tysięcy 567. Liczba zakażeń to 4 milionów 430 tysięcy 167 potwierdzonych przypadków. Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczy z USA robią duże wrażenie, potwierdzono milion 430 tysięcy 348 zakażonych, zmarło blisko 86 tysięcy osób. To o wiele więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Długo liderem jeśli chodzi o liczbę zachorowań i śmierci były Włochy. Kraj z Półwyspu Apenińskiego został mocno zaatakowany przez tę chorobę. Początkowo Włosi nie czuli powagi sytuacji. Kiedy zamknięto niektóre zakłady pracy i szkoły, postanowili pojechać na wakacje lub stołowali się w restauracjach i kawiarniach. Na ten moment jest tam prawie 223 tysięcy przypadków zakażeń. Zmarło już ponad 31 tysięcy osób. Sytuacja wydaje się powoli tam normalizować.

Większą liczbę zakażonych stwierdzono w drugim śródziemnomorskim kraju – Hiszpanii. Obecnie przekroczyła juz 271 tysięcy, ale wzrosty wydają się z każdym dniem zmniejszać. Liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 27 tysięcy.

Sytuacja w innych krajach

Obecnie drugą pozycję pod względem zakażonych i ofiar śmiertelnych zdobyła Wielka Brytania. W tym państwie zakaził się nawet sam premier Boris Johnson czy książę Karol. Bardzo duży jest również współczynnik pomiędzy liczbą zakażonych a przypadkami śmiertelnymi. Do tej pory stwierdzono ponad 229 tysięcy chorych na COVID-19, natomiast zmarło już ponad 33 tysięcy osób.

Koronawirus rozwija się również mocno w Rosji, co prawda mniej niż w Zjednoczonym Królestwie. Liczba zakażonych wciąż rośnie, ale ofiar śmiertelnych jest bardzo mało w porównaniu do zakażeń. Pojawiają się opinie, że w Rosji tuszują skale śmierci.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.