Widal.plKoronawirusKoronawirus na świecie: Liczba zmarłych przekroczyła 600 tysięcy!

Koronawirus na świecie: Liczba zmarłych przekroczyła 600 tysięcy!

Koronawirus na świecie: liczba zmarłych przekroczyła 600 tysięcy. Liczba zakażonych koronawirusem zbliża się natomiast do 15 milionów. Z tego prawie 4 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia.

COVID-19 pojawił się po raz pierwszy w chińskim Wuhan. Początkowo problem istniał tylko w tym regionie, później pojawił się w innych miejscach kraju. Pierwsze zarażenie pojawiło się oficjalnie w grudniu na targu żywych zwierząt. Jako pacjentkę „0” uznano chińską kobietę, jedną z handlujących na tym bazarze.

Koronawirus na świecie: Liczba zmarłych przekroczyła 600 tysięcy!

Koronawirus na świecie: Liczba zmarłych osiągnęła już niebotyczną liczbę. Ponad 605 tysięcy ludzi zmarło z powodu zakażenia, a jest prawie 15 milionów potwierdzonych przypadków.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczby z USA robią duże wrażenie, potwierdzono ponad 3 miliony 800 tysięcy zakażonych, zmarło ponad 142 tysiące osób. To o kilka razy więcej niż podczas wojny w Wietnamie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Obecnie sytuacja źle wygląda w Ameryce Południowej

Koronawirus w Brazylii osiągnął już niebotyczne rozmiary. Ofiar śmiertelnych jest już tam więcej niż we Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Liczba jest większa jedynie w USA. Pod względem ilości zakażonych, ustępują również tylko Stanom Zjednoczonym.

Do tej pory Brazylia zgłosiła ponad 78 tysięcy zgonów z powodu wirusa, a łączna liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju przekroczyła dwa miliony. Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

Ministerstwo oszalało! Zakazało wjazdu z paszportem Polsatu na Chorwację?

Paszport Polsatu to kultowy gadżet z lat 90-tych. Telewizja, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak, nie spodziewała się, że ten dokument zdobędzie w tak szybkim czasie olbrzymią sławę. Szybko przeszedł nawet do mainstreamu.

Kolejna molestowana dziewczynka. Tym razem także winna jest matka i dziadek dziewczynki?

Kolejna molestowana dziewczynka. Kilka dni temu pisaliśmy o historii dziewczynki, która padła ofiarą pedofilii gdzie w całą sprawę zamieszana była matka dziewczynki oraz jej koledzy od kieliszka. Teraz historia jest jeszcze bardziej bulwersująca.

Katarzyna Dowbor o życiu z mężem-alkoholikiem?

Dowbor opowiedziała o życiu z mężem-alkoholikiem. Przez lata związana była ze znanym dziennikarzem sportowym, który zmagał się z chorobą alkoholową.