Widal.plKoronawirusKoronawirus na pielgrzymce. Kobieta mogła zarazić nawet 150 osób!

Koronawirus na pielgrzymce. Kobieta mogła zarazić nawet 150 osób!

Koronawirus na pielgrzymce. Końca dobiegła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Jedna z kobiet uczestniczących w pielgrzymce mogła zarazić nawet 150 osób.

Kobieta pochodzi z Bobowej w województwie małopolskim. Uczestniczka pielgrzymki miała kontakt z ogromną ilością osób. Na kwarantannie przebywa około 175 osób! Wszystkie te osoby czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa.

Koronawirus na pielgrzymce na Jasną Górę

Koronawirus na pielgrzymce okazał się rzeczywistością. Informacje o zakażeniu na pielgrzymce przekazały regionalne portale małopolskie – Głos24 i Radio Kraków. Jednak dyrektor Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, ks. Zbigniew Szostak podaje całkowicie inną informację. Jak twierdzi duchowny media manipulują. Według niego u pielgrzymów nie stwierdzono zakażeń mino, że jedna z osób jest ewidentnie zakażona, a inne oczekują na wynik testów:

W związku z manipulowaniem informacjami przekazanymi przez rzecznika Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i bezkarnym przekazywaniem kłamstw przez inne media informuję, że Pielgrzymka Tarnowska wczoraj powróciła z Częstochowy i u nikogo nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Prawdą jest, że jedna osoba z grupy 14 jest zakażona – ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jest to pielęgniarka z okolic Szymbarku, która wraz z córką była w czwartym dniu na pielgrzymce, czuła się dobrze i nie miała żadnych oznak zakażenia. Po powrocie do domu córka, która nie brała udziału w pielgrzymce, źle się poczuła, dlatego matka postanowiła wykonać dobrowolny test u drugiej córki oraz u siebie. Okazało się, że córka jest zdrowa, ale matka ma wynik pozytywny. Decyzją sanepidu, któremu przekazano listy uczestników tej grupy, osoby z autobusu, którym wracała pielęgniarka (50 osób) zostały skierowane na kwarantannę. Pozostali pielgrzymi z grupy 14 nie są objęci kwarantanną, ale też z racji odpowiedzialności i solidarności z pozostałymi nie pojechali w dniu dziewiątym do Częstochowy, aby nie stwarzać jakiegokolwiek zagrożenia. Reprezentowała ich w zastępstwie delegacja duchowych pielgrzymów.

Największa pielgrzymka bez zachowania zasad sanitarnych?

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną górę jest jedną z największych w kraju. Nie powinno więc dziwić, że podczas jej trwania doszło do zarażeń. Na kwarantannie przebywa około 175 osób, które miały kontakt z osoba zarażoną. Nie jest to jednak ostateczna liczba. Pielgrzymka ta zaczęła się w zeszłym tygodniu w ubiegły czwartek, a zakończyła we wtorek.

Tak naprawdę zakażonych może być znacznie więcej osób. W tym roku co prawda udział w pielgrzymce wzięło dwa razy mniej osób niż normalnie. Podróżowali oni także w małych grupach a nie wszyscy razem.

W tym roku odbywała się ona także w systemie sztafetowym. Pielgrzymi pokonali tylko określony odcinek pielgrzymki, a całość pokonywali symbolicznie wszyscy razem. Jednak mimo to przyczyna zakażenia mogło być to, że na poszczególne odcinki trasy byli oni dowożeni autobusem, gdzie mieli bezpośredni kontakt ze sobą.

Zobacz także na Widal.pl

Nowy podatek już od stycznia. Dotknie nas wszystkich?

Nowy podatek już od 1 stycznia. Od początku 2021 roku wszystkich dotknie kolejny wydatek. Prezydenta Andrzej Duda wczoraj podpisał ustawę w sprawie tego właśnie podatku.

Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas wywiadu?

Janusz Korwin-Mikke zasnął podczas wywiadu? Nieprawdopodobne a jednak wydaje się być prawdziwe. Wszystko wskazuje na to, że polityk uciął sobie drzemkę.