Widal.plKoronawirusKoronawirus ma ogromny wpływ na edukację dzieci i młodzieży

Koronawirus ma ogromny wpływ na edukację dzieci i młodzieży

Koronawirus ma ogromny wpływ na edukację. Od jego początku trwają wyliczenia, z których wynika, że aż 10 mln dzieci nie będzie miało możliwości kontynuowania ksztalcenia.

O tym jak duży wpływ COVID-19 będzie miał na dalszy poziom edukacji mówi się już od dłuższego czasu. Jednak dopiero liczby obrazują skalę problemu.

Koronawirus ma ogromny wpływ na edukację. Zdecydowanie jej zaszkodził

Koronawirus ma ogromny wpływ na edukację oraz na inne aspekty życia. O tym jak bardzo wpływa na nasze życie, mogliśmy się przekonać już jakiś czas temu. Szczególnie jeśli chodzi o skutki finansowe, które jeszcze długo będziemy odczuwać.

COVID-19 zdecydowanie wpłynął także na pogorszenie samopoczucia i stanu psychicznego całego społeczeństwa. Coraz częściej słyszy się także o kryzysie, który związany jest z edukacją. Problem ten dotyczy szczególnie najbiedniejszych regionów świata. Jak się okazało aż 10 mln dzieci już nigdy nie wróci do szkoły po zakończeniu pandemii. Takie przypuszczenie przedstawiła Międzynarodową Organizacja Pozarządowa Save The Children z siedzibą w Londynie.

Już przed rozpoczęciem epidemii koronawirusa aż 268 mln dzieci i młodzieży na całe świecie nie było objętych systemem edukacji. Według doniesień organizacji w wyniku panującej epidemii aż 1,6 miliarda uczniów i studentów zostało zmuszonych do przerwania zajęć edukacyjnych.

W raporcie czytamy:

Po raz pierwszy w historii ludzkości całe pokolenie dzieci i młodzieży będzie świadkami wywrócenia ich kariery do góry nogami.

Czeka nas ogromny kryzys edukacyjny

Z informacji organizacji i wstępnych szacunków wychodzi, że 9,7 mln uczniów już nigdy nie wróci do swoich szkół. Co równie istotne dyrektor organizacji mówi, że już są widoczne pierwsze nierówności między bogatymi a biednymi, chłopcami a dziewczynami.

W 12 krajach, przede wszystkim w Afryce Zachodniej i Środkowej oraz w Jemenie i Afganistanie, dzieci narażone są na “wyjątkowo wysokie” ryzyko braku możliwości powrotu do szkoły po kwarantannie, zwłaszcza dziewczęta.

W wyniku zaistniałej sytuacji organizacja zwróciła się nawet do komercyjnych wierzycieli aby zawiesili biednym krajom spłaty zadłużenia. Gdyby to się udało, to aż 14 mld dolarów biedne kraje będą mogły wygospodarować na edukację.

Zdaniem dyrektor

Byłoby niedopuszczalne, aby środki, które są tak bardzo potrzebne do ożywienia edukacji, były wykorzystane na spłatę długów. Jeśli dopuścimy do rozwoju kryzysu edukacyjnego, to będzie miało trwały wpływ na dzieci. Obietnica, którą złożył świat, w sprawie zagwarantowania wszystkim dzieciom dostępu do wysokiej jakości edukacji do 2030 r., będzie opóźniona o kilka lat.

Zobacz także na WIDAL.pl

Rafał Trzaskowksi złożył protest wyborczy! Będzie powtórka głosowania?

Co prawda wybory prezydenckie zakończyły się w minioną sobotę, ale nie oznacza to końca batalii między dwoma kontrkandydatami. Rafał Trzaskowski złoży bowiem protest wyborczy! Czy w związku z tym czaka nas powtórka głosowania?

Jaka jest liczba zakażonych koronawirusem na świecie?

Liczna zakażonych koronawirusem przekroczyła już 13 milionów. Z tego ponad 3 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia.

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi?

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.