Widal.plOgólneKoronawirusa boją się nawet terroryści. ISIS apeluje do swoich członków

Koronawirusa boją się nawet terroryści. ISIS apeluje do swoich członków

ISIS to organizacja terrorystyczna, znana również jako Państwo Islamskie. Taką samą nazwę nosi pseudopaństwo, które utworzono na części terytorium Syrii i Iraku. Terroryści wypowiedzieli świętą wojnę (tzw. Dżihad) innowiercom. Teraz jednak zarządzający postanowili wstrzymać swoje działania z powodu szalejącego koronawirusa w Europie. Jak widać nawet terroryści nie mają na razie recepty na obecną sytuację.

ISIS przestrzega swoich członków

Państwo Islamskie ostrzega członków i zwolenników, by z powodu COVID-19 nie wyjeżdżali do Europy. Organizacja terrorystyczna, która od początku zachęca do atakowania miast w Europie, teraz odradza wyjazdu na ten kontynent.

Brytyjska gazeta “The Times” poinformowała, że ISIS wydało dyrektywy, które nakazują zwolennikom zakrywać usta podczas kaszlania i kichania oraz myć ręce regularnie. Dziennik zaznacza pół żartem pół serio, że terroryści nie mają problemów z zakrywaniem twarzy, w końcu musieli to robić do tej pory, żeby ukrywać swoją tożsamość. Pewnie każdy widział chociaż raz nagranie, na którym dżihadyści ścinają głowę jakiegoś zakładnika.

Państwo Islamskie twierdzi, że epidemia to sprawka boga

W biuletynie wydawanym przez ISIS napisano, że “plaga jest męką zesłaną przez Boga na kogokolwiek chce. Choroby nie uderzają same z siebie, ale z polecenia i nakazu Boga”. Zapominają jednak, że na ich terenie również zaczęła szaleć epidemia, ponieważ na terytorium Iraku do tej pory chorych jest 124 osób, z których zginęło aż 10. To jedna z najwyższych skali śmiertelności na świecie.

Nie tylko Irak z państw islamskich jest dotknięty epidemią. Jednym z najbardziej dotkniętych państw jest Iran, w którym zaraziło się w sumie 13 938 osób. Dotychczas wyzdrowiało 4590 osób. W ciągu ostatniej doby zmarło 113 osób, co łącznie daje ogromną liczbę ofiar – 724. Powyżej 200 chorych jest w innych islamskich krajach, takich jak choćby Katar, Malezja czy Bahrajn.

Łącznie na świecie zachorowało prawie 160 tysięcy osób, z czego zmarło prawie 6 tysięcy. Największa liczba chorych jest w Chinach, w których rozpoczęła się cała pandemia. Na ten moment chińskie władze praktycznie poradziły sobie z wirusem. 66 tysięcy zarażonych zostało wyleczonych.