Widal.plJarosław KaczyńskiKontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę poruszyła Internautów! Politycy także mocno reagują

Kontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę poruszyła Internautów! Politycy także mocno reagują

Kontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę poruszyła Internautów! Prezes PiS na mszy z okazji ósmej rocznicy śmierci matki postanowił zabrać głos i poruszyć sprawy polityczne.

Co więcej przemówienie było transmitowane przez TVN Info co również nie obeszło się bez komentarza. Czy kościół to napewno dobre miejsce na agitacje polityczną?

Kontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę

Kontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę. 17 stycznia 2013 roku w Warszawie zmarła matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Kobieta została pochowana w rodzinnym grobowcu na warszawskich Starych Powązkach. Jednak msza w ósmą rocznicę jej śmierci odbyła się w kościele Wszystkich Świętych w rodzinnych Starachowicach Pani Kaczyńskiej.

W związku z tym, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zdecydował się na wygłoszenie przemówienia. Matce poświęcił zaledwie kilka słów. Jak wspomniał:

To było zawsze dla niej bardzo, bardzo ważne miejsce. Miejsce, o którym niezwykle często opowiadała mojemu śp. bratu i mnie od dzieciństwa, tak że czasem mieliśmy wrażenie, że sami tutaj mieszkaliśmy

Natomiast pozostałą część przemówienia, Jarosław Kaczyński zdecydował się poświęcić polityce. Kościół został wykorzystany w celu agitacji politycznej transmitowało na żywo TVP Info. Co więcej prezes PiS wyznał, że przemawia wewnątrz kościoła, ponieważ boi się wrogów, którzy czają się na zewnątrz:

Tam na zewnątrz stoją ludzie, którzy służą najgorszej sprawie. Służą sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu. I to jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, ale musimy mieć także w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamości, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać.

Tego nikt się nie spodziewał!

Polityk uznał, że rocznica śmierci swojej matki to idealna pora na poruszenie tematu Amber Gold. Co więcej przykład tej sprawy, posłużył Kaczyńskiego do przekazania jaka nieuczciwość panowała w Polsce przed 2015, czyli przed objęciem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość:

Otóż jeśli tutaj, pod tym kościołem, jest mowa o winie, to tak – my wszyscy, wszyscy ludzie dobrej woli w Polsce są winni temu, że ten czas się skończył i miejmy nadzieję, że skończył się raz na zawsze, miejmy nadzieję, że ta nieustannie trwająca walka o to, by wrócił, by jak powiedział ktoś bardzo znany i mający skądinąd zasługi: „żeby było jak było”, że to się nigdy nie spełni, że będzie tak jak być powinno – wśród błędów, różnego rodzaju niedomagań – bo ich nigdy nie da się uniknąć do końca. Tam, gdzie jest dobra wola, gdzie jest umiejętność działania, można naprawdę uczynić bardzo wiele. Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki.

Od razu po wystąpieniu polityka w Internecie pojawiły się komentarze oburzonych obywateli a także polityków. Zdecydowana większość komentujących uważa, że nie był to ani czas a tym bardziej miejsce do politycznej agitacji. Barbara Nowacka, która straciła matkę w katastrofie smoleńskiej, nazwała zachowanie Kaczyńskiego „seryjnym hienizmem”.

Co także na WIDAL.PL?

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? Spekulacje po nieobecności na premiera na ostatnich konferencjach

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? W ostatnich dniach odbyło się kilka konferencji prasowych. Na żadnej z nich nie było jednak premiera. Dlatego też pojawiły się plotki dotyczące nieobecności Morawieckiego.

Szczepionka na COVID-19. W Polsce “stwierdzono niepożądane reakcje na szczepionkę”

Szczepionka na COVID-19 to nadal w polskim społeczeństwie temat kontrowersyjny. Podobnie jak w wielu sprawach, Polacy i w kwestii szczepionki przeciwko śmiercionośnej chorobie COVID-19 są bardzo podzieleni. Podziałowi temu nie sprzyjają najnowsze informacje dotyczące efektów niepożądanych przyjęcia szczepienia.

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie! Co będzie dalej

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie. Jak wynika z wypowiedzi wirusologa profesora Włodzimierza Guta konkretna izolacja byłaby w stanie zahamować rozprzestrzenianie się COVID-19.