Widal.plŚwiatKontenerowiec blokuje Kanał Sueski! Teraz częściowo zmienił położenie

Kontenerowiec blokuje Kanał Sueski! Teraz częściowo zmienił położenie

Kontenerowiec blokuje Kanał Sueski! Gigantyczny kontenerowiec, który od wczoraj blokuje Kanał Sueski, częściowo wypłynął. Ruch jednak będzie wznowiony później.


200 000-tonowy Ever Given nie jest w stanie zawrócić pomimo kilku prób ponownego wpłynięcia. Uważa się, że za wejście na mieliznę statku odpowiedzialne są silne wiatry. Obecnie ruch na szlaku wodnym w Egipcie jest nadal blokowany w obu kierunkach przez statek towarowy o szerokości 59 m.


Ever Given to kontenerowiec zbudowany w 2018 roku i obecnie pływający pod banderą Panamy. Teraz jest w drodze do portu w Rotterdamie z dzielnicy Yantian w Chinach. Do tej pory podróżował przez Tajpej i Malezję. Miał przypłynąć do holenderskiego portu 31 marca, ale od wtorkowego poranka utonął w Kanale Sueskim.

Kontenerowiec blokuje Kanał Sueski!

Dane ze śledzenia statków na Refinitiv Eikon wykazały, że na pomoc statkowi przybywa siedem holowników.
Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM), kierownik techniczny Ever Given, poinformował, że incydent miał miejsce około godziny 05:40 GMT we wtorek.

BSM potwierdził, że cała załoga jest bezpieczna. Dodatkowo, nie ma doniesień o urazach lub zanieczyszczeniu.

Choć kierownictwo powiadomiło władze i „zainteresowane strony”, to stwierdzili, że nie może potwierdzić, kto jest właścicielem statku.

„Wszystkie strony badają obecnie przyczynę uziemienia i jednak niewłaściwe byłoby spekulowanie w tej chwili na temat jakiejkolwiek przyczyny”

Podsumowując, mówi BSM.

Tajwańska firma Evergreen Marine Corp, która dzierżawi statek na podstawie czarteru, poinformowała, że ​​statek „był podejrzewany o uderzenie przez nagły, silny wiatr, który spowodował odchylenie kadłuba od drogi wodnej i przypadkowe uderzenie w dno i ucieczkę. na mieliźnie”.

Kanał Sueski to jednak najkrótsza droga morska z Europy do Azji. Zbudowano go w 1869 roku by połączyć Morze Śródziemne z Morzem Czerwonym.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Samochód za kryptowaluty? Tesla wprowadza płatność bitcoinem!

Elon Musk w środę 24 marca 2021 roku poinformował, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych od dziś mogą kupić samochód Tesla za pomocą kryptowaluty bitcoin. Mężczyzna również zapowiedział, że zamierza rozszerzyć tę opcję na cały świat do końca obecnego roku.

Mieszkańcy Filipin zadziwiają! Nietypowa forma potwierdzenia odebrania przesyłki!

Mieszkańcy Filipin zadziwiają! Filipińczycy przenoszą dowód odbioru przesyłki od kuriera na inny poziom!

Gigantyczne miasto na pustyni! Budowana jest nowa stolica Egiptu!

Gigantyczne miasto na pustyni! Władze Egiptu w połowie roku miały przenieść się do nowej stolicy. Ten najważniejszy projekt prezydenta Sisiego opóźniła pandemia.