Widal.plPolitykaKonfederacja podjęła decyzję kogo poprze w 2. turze!

Konfederacja podjęła decyzję kogo poprze w 2. turze!

Konfederacja podjęła decyzję kogo poprze w 2. turze wyborów prezydenckich. Wyborcy Krzysztofa Bosaka mogą mieć decydujący wpływ na ostateczne wyniki i wybór prezydenta. Obaj kandydaci już zaczęli pozytywnie wypowiadać się o tym elektoracie.

Partia Bosaka błyskawicznie po ogłoszeniu wyników sondażowych, postanowiła ogłosić kogo poprą w nadchodzącej za niecałe 2 tygodnie, drugiej turze. Ich decyzja może zaskoczyć.

Konfederacja stawia sprawę jasno

Konfederacja w bardzo krótkim czasie postanowiła poinformować jakie jest ich stanowisko odnośnie 2. tury wyborów prezydenckich. W trakcie kampanii wyborczej, media związane z PiS próbowały powielić tezę, że Konfederacja poprze Rafała Trzaskowskiego. To była oczywista manipulacja, co potwierdziła teraz sama partia.

Oświadczenie Rady Liderów Konfederacji

Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest kolejnym krokiem w wielkiej zmianie politycznej, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem. Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Rada Liderów Konfederacji

Oświadczenie Rady Liderów KonfederacjiRada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi,…

Opublikowany przez Konfederacja Niedziela, 28 czerwca 2020

To nie znaczy, że wyborcy Bosaka nie pójdą na 2. turę

Sondaże prezydenckie do tej pory pokazują niewielką przewagę Andrzeja Dudy. 47% do 45% na korzyść urzędującego prezydenta. Pozostaje 8% wyborców niezdecydowanych, którzy mogą zaważyć na ostatecznym wyniku.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą musieli powalczyć o wyborców Krzysztofa Bosaka. Możemy się spodziewać teraz obietnic wyborczych związanych z obniżaniem podatków, ponieważ kandydat Konfederacji na tym oparł swój program wyborczy.

Jednak nastroje wśród wyborców Konfederacji nie są spójne. Większość jego zwolenników zapowiada brak udziału w drugiej turze lub oddanie nieważnego głosu. Co ciekawe ta część, która planuje głosować jest podzielona niemal po równo.

to jest nalgowek

Walka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka rozpoczęła się. Wyborcy kandydata Konfederacji mogą zadecydować o wyniku drugiej tury wyborczej. Obecne dane z 87% komisji dają zwycięstwo w pierwszej turze Andrzejowi Dudzie – ponad 45 proc. głosów. Drugi – Rafał Trzaskowski ponad 28 proc.

Wyniki z 87% komisji wyborczych

Cząstkowe wyniki wyborów różnią się od tych, które podano według badania exit poll. Andrzej Duda powiększył swój wynik o parę procent. Dzięki temu zwiększył wyraźnie swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim.

Strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze. Zostali zatrzymani przez policję

W Wałbrzychu doszło do kuriozalnej sytuacji, w której to strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze konkretnego kandydata. Złamali oni tym samym zasady ciszy wyborczej. W związku z nieprzestrzeganiem prawa, zostali zatrzymani przez policję.