Widal.plPolitykaKonfederacja podjęła decyzję kogo poprze w 2. turze!

Konfederacja podjęła decyzję kogo poprze w 2. turze!

Konfederacja podjęła decyzję kogo poprze w 2. turze wyborów prezydenckich. Wyborcy Krzysztofa Bosaka mogą mieć decydujący wpływ na ostateczne wyniki i wybór prezydenta. Obaj kandydaci już zaczęli pozytywnie wypowiadać się o tym elektoracie.

Partia Bosaka błyskawicznie po ogłoszeniu wyników sondażowych, postanowiła ogłosić kogo poprą w nadchodzącej za niecałe 2 tygodnie, drugiej turze. Ich decyzja może zaskoczyć.

Konfederacja stawia sprawę jasno

Konfederacja w bardzo krótkim czasie postanowiła poinformować jakie jest ich stanowisko odnośnie 2. tury wyborów prezydenckich. W trakcie kampanii wyborczej, media związane z PiS próbowały powielić tezę, że Konfederacja poprze Rafała Trzaskowskiego. To była oczywista manipulacja, co potwierdziła teraz sama partia.

Oświadczenie Rady Liderów Konfederacji

Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą. Entuzjazm i wysiłek jaki podczas tej kampanii towarzyszył kandydatowi Konfederacji jest kolejnym krokiem w wielkiej zmianie politycznej, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem. Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Rada Liderów Konfederacji

https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/photos/a.1972780433028557/2327325664240697/?type=3&theater

To nie znaczy, że wyborcy Bosaka nie pójdą na 2. turę

Sondaże prezydenckie do tej pory pokazują niewielką przewagę Andrzeja Dudy. 47% do 45% na korzyść urzędującego prezydenta. Pozostaje 8% wyborców niezdecydowanych, którzy mogą zaważyć na ostatecznym wyniku.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski będą musieli powalczyć o wyborców Krzysztofa Bosaka. Możemy się spodziewać teraz obietnic wyborczych związanych z obniżaniem podatków, ponieważ kandydat Konfederacji na tym oparł swój program wyborczy.

Jednak nastroje wśród wyborców Konfederacji nie są spójne. Większość jego zwolenników zapowiada brak udziału w drugiej turze lub oddanie nieważnego głosu. Co ciekawe ta część, która planuje głosować jest podzielona niemal po równo.

to jest nalgowek

Walka o głosy Bosaka? Duda i Trzaskowski zaczęli już podchody

Walka o głosy Bosaka rozpoczęła się. Wyborcy kandydata Konfederacji mogą zadecydować o wyniku drugiej tury wyborczej. Obecne dane z 87% komisji dają zwycięstwo w pierwszej turze Andrzejowi Dudzie – ponad 45 proc. głosów. Drugi – Rafał Trzaskowski ponad 28 proc.

Wyniki z 87% komisji wyborczych

Cząstkowe wyniki wyborów różnią się od tych, które podano według badania exit poll. Andrzej Duda powiększył swój wynik o parę procent. Dzięki temu zwiększył wyraźnie swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim.

Strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze. Zostali zatrzymani przez policję

W Wałbrzychu doszło do kuriozalnej sytuacji, w której to strażnicy miejscy zrywali plakaty wyborcze konkretnego kandydata. Złamali oni tym samym zasady ciszy wyborczej. W związku z nieprzestrzeganiem prawa, zostali zatrzymani przez policję.