Widal.plSpołeczeństwoKoń padł pod ciężarem dorożki. Kolejne ledwie żywe zwierzęta na górskim szlaku

Koń padł pod ciężarem dorożki. Kolejne ledwie żywe zwierzęta na górskim szlaku

Koń padł pod ciężarem dorożki. Zwierzę padło z wycieńczenia.. Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! udostępniła na Facebooku wideo przedstawiające całe wydarzenie.

Sytuacja przedstawiona na filmie jest nieprawdopodobna. Do wstrząsającej sytuacji doszło 8 lipca w Dolinie Chochołowskiej.

Koń padł pod ciężarem dorożki. Zwierzę było wycieńczone

Koń padł pod ciężarem dorożki. W środę 8 lipca w Dolinie Chochołowskiej Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę 8 lipca w Dolinie Chochołowskiej znowu doszło do wstrząsających wydarzeń z udziałem konia oraz turystów na dorożce. Dzień był dość parny i ponury. Koń, który ciągnął dorożkę wypełnioną turystami upadł na trasie w wyniku ogromnego zmęczenia. Zwierzę było wycieńczone.

Jednemu ze świadków tego przerażającego wydarzenia udało się uwiecznić całą sytuację na nagraniu wideo. Dlatego też Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! Miała możliwość udostępnić to nagranie dalej. Nagranie przeznaczone jest zdecydowanie dla osób o mocnych nerwach.

W informacji zamieszczonej na Facebooku Fundacja pisze:

(…) Dorożkarz twierdzi, że koń się „potknął”. Trudno w to uwierzyć, ponieważ konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza, a autor filmu widział krew cieknącą zwierzęciu z nosa!

Mimo wyczerpania dorożkarz przemocą zmusił konia do dalszej jazdy

Mimo tych wydarzeń nikt nie zareagował. Zdecydowanie szokuje postawa osób, innych turystów, którzy byli świadkami całego zdarzenia lub co gorsza byli w nie zaangażowani. Zaskakujące jest tym bardziej zachowanie woźnicy, który mimo upadku konia nie odpuścił zwierzęciu oraz turystów jadących dorożką, którzy także nie wykazali się empatią.

Na dorożce zaprzęgniętej do konia jechało dwóch dorosłych i dwoje dzieci. Gdy koń upadł z wycieńczenia dorożkarz nadal zmuszał zwierzę do dalszej jazdy. Nie przestał nawet wtedy, gdy zwierzęciu zaczęła lecieć krew z nosa.

Wstrząsające jest także to, że mimo tak dramatycznej sytuacji żaden z dorosłych turystów siedzących w dorożce nie zareagował. Przez dłuższy okres czasu nawet nie zsiedli z dorożki, aby sprawdzić co się stało.

https://www.facebook.com/109191125777264/videos/2593202421008551/

Zobacz także na WIDAL.pl

Rafał Trzaskowski złoży protest wyborczy! Będzie powtórka głosowania?

Co prawda wybory prezydenckie zakończyły się w minioną sobotę, ale nie oznacza to końca batalii między dwoma kontrkandydatami. Rafał Trzaskowski złoży bowiem protest wyborczy! Czy w związku z tym czaka nas powtórka głosowania?

Jaka jest liczba zakażonych koronawirusem na świecie?

Liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła już 13 milionów. Z tego ponad 3 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia.

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi?

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.