Widal.plKoronawirusKomunikat poranny Ministerstwa nie napawa optymizmem, duża liczba ofiar

Komunikat poranny Ministerstwa nie napawa optymizmem, duża liczba ofiar

Komunikat poranny Ministerstwa Zdrowia na temat stanu epidemii koronawirusa w Polsce został opublikowany. Poznaliśmy kolejne liczby potwierdzonych nowych zakażeń oraz ilość zgonów spowodowanych chorowanie na COVID-19.

Doszła duża liczba nowych zachorowań, stwierdzono 177 przypadków zakażeń.

Komunikat poranny Ministerstwa Zdrowia

Na ten moment 3099 osób jest hospitalizowanych, to o ponad 400 mniej niż wczoraj. 103 tysięcy 129 osób jest poddanych kwarantannie, ta liczba zwiększyła się od wczoraj o ponad 5 tysięcy. Ponad 21 tysięcy ludzi pozostaje poddanych nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób wyzdrowiałych wzrosła do 1740. To wzrost o ponad 200 w stosunku do wczoraj.

Najwięcej przypadków zachorowań tym razem potwierdzono w woj. wielkopolskim. Duża liczba doszła na terenie woj. dolnośląskiego. Zmarło również kolejne dziewięć osób. Według informacji MZ wszyscy cierpieli na choroby przewlekłe.

Mamy 177 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (65), dolnośląskiego (29), śląskiego (21), małopolskiego (15), zachodniopomorskiego (14), pomorskiego (12), kujawsko-pomorskiego (8), opolskiego (6), lubelskiego (4), podlaskiego (2) i świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 64-K Racibórz, 79-M Tychy, 72-M,73 M Starachowice, 61-K Tomaszów Mazowiecki, 90-K, 94-M Kleszczów, 87-K i 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 10 346/435 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Od wczoraj zniesione  kolejne obostrzenia

Od wczoraj możemy iść załatwić sprawy urzędowe. Oczywiście nie będzie tak jak wcześniej, trzeba będzie zachować środki ostrożności. Wielu obywateli miało do załatwienia pilne sprawy urzędowe i nie mogło nic z tym zrobić. Teraz się to zmieni.

W ramach pierwszego etapu odmrażania, odmrażamy także działalność administracji publicznej. To oczekiwanie wielu obywateli w sytuacji kiedy mają pilne kwestie do rozwiązania w urzędach. Od środy 22 kwietnia wszystkie urzędy, wykonujące takie zadania jak rejestracja stanu cywilnego, ewidencja ludności, pomoc społeczna, wsparcie dla przedsiębiorców, będą je od najbliższej środy wykonywać. To także odmrożenie urzędów, które zajmują się inwestycjami, byśmy odmrażając gospodarkę mogli iść do przodu

– powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker dla wp.pl.