Widal.plPolitykaKolejna awaria Czajki! Rafał Trzaskowski znowu ma problem ze ściekami!

Kolejna awaria Czajki! Rafał Trzaskowski znowu ma problem ze ściekami!

Kolejna awaria Czajki! Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski znowu ma problem ze ściekami, które wylewają się do Wisły! Czy tym razem sobie poradzi?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w poniedziałek poinformowało o awarii jednej z nitek tymczasowego rurociągu na moście pontonowym, które transportują ścieki do oczyszczalni “Czajka”. Część ścieków jest zatem zrzucana do Wisły.

Kolejna awaria Czajki! Rafał Trzaskowski znowu ma problem ze ściekami!

Rafał Trzaskowski zachowuje spokój twierdząc, że problemy z oczyszczalnią będą się zdarzały, a powstawanie usterek to normalna sytuacja, która powtarza się w tego typu instalacjach. Czy jednak na pewno?

Według MPWiK awaria rurociągu potrwa do jutra rana. Do tej pory część ścieków będzie zatruwała Wisłę. Awaria, która spowodowała tego typu działanie polega na uszkodzeniu jednej z pomp na moście tymczasowym.

Rafał Trzaskowski na specjalnej konferencji prasowej zapewnił jednak, że jest to sytuacja naturalna w związku z tym, że to jest tylko i wyłącznie system zastępczy odprowadzania ścieków.

Prezydent Warszawy zaznaczył także, że ma nadzieję, iż cała awaria oczyszczalni ścieków Czajka zostanie naprawiona do połowy grudnia tego roku. Wówczas dopiero będzie można zrezygnować z mostu tymczasowego transportującego ścieki do oczyszczalni.

Co także na WIDAL.PL?

Liczba zakażeń koronawirusem zbliża się do 90 tysięcy! Czeka nas drugi lockdown?

Raport z 28 września odnośnie koronawirusa w Polsce. Ministerstwa Zdrowia przekazało pełne dane z dzisiejszego dnia. Standardowo otrzymaliśmy informacje na temat nowych stwierdzonych zakażeń oraz kolejnych ofiarach śmiertelnych.

W szpitalach zaczyna brakować respiratorów! COVID-19 nas zabije?

Czy COVID-19 nas zabije? Niestety, ale koronawirus dla wielu okazuje się śmiertelną chorobą. Sytuacja ta jednak będzie się pogarszać, bowiem dla najciężej zarażonych pacjentów, wymagających pomocy respiratora, może zwyczajnie zabraknąć sprzętu.

Jan Błachowicz mistrzem UFC! Polak brutalnie znokautował rywala?

Jan Błachowicz został mistrzem UFC! Polak brutalnie znokautował Dominicka Reyesa w jednej z najważniejszych walk gali UFC 253 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na rynek?