Widal.plKinga DudaKinga Duda ma nową pracę. Została doradcą swojego ojca. Ile zarobi córka prezydenta?

Kinga Duda ma nową pracę. Została doradcą swojego ojca. Ile zarobi córka prezydenta?

Kinga Duda ma nową pracę. Córka prezydenta objęła stanowisko doradcy społecznego. Na to stanowisko 25-letnia kobieta została powołana w sierpniu bieżącego roku.

Od momentu pojawienia się tej informacji w sieci wrze. Czym dokładnie zajmie się Kinga Duda, jakie ma wykształcenie oraz ile zarobi?

Kinga Duda ma nową pracę

Kinga Duda ma nową pracę. Została powołana na doradczynię społeczną. Na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy pojawiła się informacja z biogramem córki, w którym możemy przeczytać między innymi o doświadczeniu oraz aktywnościach 25-latki.

Zadaniem prezydenckiej córki będzie reprezentowanie ojca na różnego rodzaju uroczystościach. Prezydent obejmuje swoim patronatem wiele wydarzeń jednak nie na wszystkie zdoła udać się osobiście. Wtedy właśnie, któryś z jego doradców ma za zadanie udać się na miejsce i odczytać list, złożyć kwiaty czy uczestniczyć w dyskusjach. I tym przede wszystkim będzie zajmowała się Kinga Duda. Innymi społecznymi doradcami są między innymi Andrzej Zybertowicz, Zdzisław Sokal czy Andrzej Dziobka. Kinga Duda będzie czwartą kobietą na tym stanowisku.

Jakie wykształcenie ma Kinga Duda?

Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law. 

Na oficjalnej stronie prezydenta Andrzeja Dudy możemy przeczytać informacje, że Kinga Duda to:

Uczestniczka licznych międzynarodowych konkursów z zakresu alternatywnych metod rozwiązywania sporów (ADR). W czasie studiów pełniła funkcję przewodniczącej Koła Naukowego Postępowania Cywilnego .

Na tejże stronie jest także informacja odnośnie doświadczenia zawodowego. 25-latka może pochwalić się pracą w  krajowych i zagranicznych kancelariach. Wcześniej pracowała już w kancelarii prezydenta, gdy wspierała prace legislacyjne rządu.

Andrzej Duda zdradził ile zarobi jego córka

Jednym z najbardziej interesujących aspektów nowej pracy Kingi Dudy jest jej wynagrodzenie. Internauci w szczególności na tą kwestię zwrócili uwagę. Andrzej Duda odniósł się do zarzutów internautów odnośnie tego, jakoby jego córka miała pracę po “znajomosci”. Prezydent napisał:

(…) “Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji.

Zobacz także na WIDAL.pl

Będzie podwyżka benzyny i ON. Unia chce wprowadzić zmiany?

Ambitny plan Unii Europejskiej ma na celu redukcję emisji CO2 na swoim terenie. Jednak nie jest to takie proste, aby mogła osiągnąć swój cel, musi podnieść ceny.

Przypadkowy kierowca zobaczył napad i nie wahał się ani chwili. Skończyło się nokautem?

Przypadkowy kierowca pomógł ofierze napadu. Dwóch mężczyzn zaczepiło idącego chodnikiem 20-latka, pytając go o pieniądze. Ten nie zdążył skończyć zdania, kiedy został uderzony w głowę i stracił przytomność.

Wyższe kary za agresję wobec policjantów. Premier powiedział dość?

Wyższe kary dla ludzi atakujących policjantów, takie zmiany zapowiada premier Morawiecki. W konferencji oprócz premiera wziął udział minister Mariusz Kamiński i gen. insp. Jarosław Szymczyk – komendant główny Policji.