Widal.plPolitykaKim jest Paweł Tanajno? Prawda o kandydacie na prezydenta

Kim jest Paweł Tanajno? Prawda o kandydacie na prezydenta

Kim jest Paweł Tanajno? Prawda o kandydacie na prezydenta
Foto: Wikimedia Commons

Paweł Tanajno jest przedsiębiorcą i politykiem od ponad 20 lat. Należał do wielu partii politycznych, ale nigdy nie sprawował żadnych ważnych funkcji w państwie. Raczej znajdował się na politycznym marginesie.

Podczas wczorajszej debaty prezydenckiej Paweł Tanajno przyszedł z jasnym przekazem do wszystkich Polaków. “Politycy to oszuści, a przedsiębiorcy są okradani” – tak w skrócie można określić przekaz kandydata na prezydenta.

Kim jest Paweł Tanajno?

Paweł Tanajno nie bał się używać wczoraj mocnych słów podczas debaty prezydenckiej. Rugał mocno polityków, twierdząc, że działają tylko dla swojego interesu partyjnego. Wzbudził tym zainteresowanie wielu ludzi, którzy go wcześniej nie znali. Dlatego postaramy się przybliżyć życiorys kandydata.

Tanajno jest warszawiakiem, urodził się w tym mieście w 1975 r. Studiował prawo i zarządzanie. W latach 2002–2007 był wspólnikiem i członkiem zarządu PTR Spółka z o.o. Od 2006 jest członkiem zarządu Fundacji Nie Troszczcie Się, od 2011 wspólnikiem i członkiem zarządu spółek: Netwit.pl i Iam4U.pl. Zajmuje się doradztwem w kwestiach marketingu internetowego.

Wbrew temu co mogliśmy wywnioskować z wczorajszej debaty, Paweł Tanajno jest dość aktywny w polityce krajowej, jak i lokalnej.

Kandydował już kilka razy na kilka różnych funkcji

Na przestrzeni swojej 18-letniej kariery politycznej Tanajno należał do wielu partii. Działał w Platformie Obywatelskiej, Ruchu Palikota czy Demokracji Bezpośredniej. Startował z list Kukiz’15.

Ponadto Paweł Tanajno kandydował już 5 lat temu na prezydenta. Zdobył ostatnie miejsce, zdobywając 29 785 głosów, co stanowiło 0,2% głosów ważnych. Startował z poparciem Demokracji Bezpośredniej i Partii Kobiet.

W wyborach parlamentarnych w 2015 bez powodzenia startował do Sejmu RP z listy komitetu wyborczego Kukiz’15 w okręgu gdyńsko-słupskim. W wyborach samorządowych w 2018 został pełnomocnikiem wyborczym KWW Odkorkujemy Warszawę. RiGCz. Tanajno. Hawajska+, zapowiedziawszy ubieganie się o prezydenturę Warszawy. Kandydował także do rady miasta, komitet nie uzyskał mandatów. W wyborach na prezydenta stolicy Paweł Tanajno zajął 11. miejsce spośród 14 kandydatów, otrzymując 0,42% głosów.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie?

Znamy prawdopodobny termin. Wszystko zależy od PKW i Sądu Najwyższego.

Wielkie firmy zwalniają pracowników?

Kilka spółek zwalnia ludzi i obniża wynagrodzenia. Nie przeszkadza to im wypłacać sobie wysokich dywidend.