Widal.plOgólneKidawa-Błońska wypuściła dziwny spot wyborczy. Nawet dziennikarze są w szoku

Kidawa-Błońska wypuściła dziwny spot wyborczy. Nawet dziennikarze są w szoku

Małgorzata Kidawa-Błońska przyzwyczaiła w swojej kampanii wyborczej do niekonwencjonalnych kroków i zaskakujących wypowiedzi. Nie inaczej jest przy jej najnowszym spocie wyborczym.

Całość jest przygotowana w formie programu telewizyjnego. Prowadzącą jest posłanka Koalicji Obywatelskiej, Aleksandra Gajewska. Udział wziął również profesor Fryderyk Zoll.

Kidawa-Błońska zaskoczyła swoim spotem

Fryderyk Zoll ocenił, że ciężko wskazać dokładny termin, w którym mogłyby się odbyć wybory prezydenckie w Polsce. Jego zdaniem nie ma wątpliwości, że aktualne plany rządu są sprzeczne z polska konstytucją.

Właściwie trudno powiedzieć, kiedy wybory miałyby się odbyć, tak aby mogły być niezakwestionowane. Te wybory nie odpowiadają standardom konstytucyjnym. Stworzyliśmy tak naprawdę stan absolutnego bezprawia

– twierdzi w spocie profesor. Następnie pojawia się Małgorzata Kidawa Błońska, która potwierdza słowa Zolla i dorzuca swoje głębokie przemyślenia.

Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta wybranego w wolnych i bezpiecznych wyborach i ja takie wybory chcę wygrać, bo te pseudo wybory korespondencyjne nazywane usługą pocztową w maju nie będą ani wolne, ani bezpieczne i w ogóle nie powinny się odbyć

Spot wprowadził w konsternację komentatorów

Sposób i forma zrobienia spotu nie przypadła do gustu dziennikarzom i publicystom. Ich zdaniem reklama wyborcza Kidawy wyszła dziwnie.

Jak mniemam to jest wyraz tej nieopisanej platformerskiej tęsknoty za usłużnymi mediami i podstawkami do mikrofonów zamiast dziennikarzy, którą sobie i (niestety) nam zafundował PiS 

– napisał na Twitterze Tomasz Walczak, dziennikarz “Super Expressu”

Rozumiem, że dla polityków byłoby o wiele wygodniej, gdyby sami ze sobą przeprowadzali wywiady, rozmowy w tv, bo z starciu z dziennikarzami słabo im idzie. Ale już nie róbcie sobie jaj!

– dorzuciła Joanna Miziołek z “Wprost”

Ok, to oficjalnie jedna z dziwniejszych kampanii ostatnich lat.

– skomentował dziennikarz “Do Rzeczy” Marcin Makowski, wrzucając cały spot.

Czy Tomasz Lis kiedyś odpuści Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Zdaje się, że nie. Dziennikarz po raz kolejny uderzył w szefa PiS.

Przywódca Korei Północnej nie żyje?

Takie doniesienia pojawiły się w chińskim mediach. Korea Północna na razie milczy.

Komu ufa Andrzej Duda?

Prezydent przyznał w wywiadzie komu najbardziej ufa. Może to zaskoczyć wiele osób.

Czy Mike Tyson wróci do boksu?

Tak, legendarny pięściarz zaczął już treningi. Ma toczyć walki charytatywne.