Widal.plGwiazdyZmarł legendarny projektant mody. Powodem koronawirus!

Zmarł legendarny projektant mody. Powodem koronawirus!

Japoński projektant Kenzo Takada, znany z tworzenia międzynarodowego luksusowego domu mody Kenzo, zmarł w Paryżu w niedzielę z powodu komplikacji związanych z Covid-19.

Powiedział rzecznik luksusowej marki Takada K-3 w oświadczeniu przesłanym CNN. Jego śmierć nastąpiła w środku Paryskiego Tygodnia Mody, który dzięki połączeniu pokazów fizycznych i cyfrowych posunął się naprzód pomimo rosnącej liczby przypadków Covid-19 we Francji.

Kenzo Takada nie żyje

Kenzo Taka zmarł z powodu powikłań związanych z Covid-19.

Z ogromnym smutkiem, marka K-3 ogłasza stratę swojego słynnego dyrektora artystycznego, Kenzo Takady. Światowej sławy projektant zmarł 4 października 2020 roku z powodu komplikacji związanych z Covid-19 w wieku 81 lat w American Hospital w Neuilly-sur-Seine we Francji

– czytamy w oświadczeniu.

Takada był wizjonerem

W 1970 Takada wstrząsnął Paryżem debiutując swoją linią mody o tej samej nazwie. Wyprzedany ze swojego pierwszego butiku, zwanego Jungle Jap, jego projekty były chaotyczną mieszanką głośnych kolorów i niedopasowanych nadruków. inspirowane jego podróżami.

Zróżnicowane kultury świata byłyby stałym źródłem kreatywności – a wszystko, od strojów ludowych po kimona, byłoby odważnie interpretowane na jego wybiegi. „Podczas podróży z jednego kraju do drugiego istniała o wiele większa luka kulturowa” – powiedział CNN w wywiadzie z 2019 r., wspominając wycieczki z lat 70. „To naprawdę mnie napędzało i dało mi duży wpływ i inspirację do pracy nad różnymi rzeczami związanymi z moimi podróżami.

W Paryżu Takada mówił o jej trwałym wpływie. „Francuski sposób pracy z modą zdecydowanie wpłynął na mnie i znacznie później zacząłem mieszać inne kultury w tę specyficzną modę” – powiedział.
„Oczywiście, teraz moda jest wszędzie; w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie, Londynie, Tokio, wszędzie. Ale myślę, że Paryż pozostaje bardzo ważny”.

Zobacz także:

Żywy aligator we Wrocławiu? Zauważyli go spacerowicze!

Niecodziennego odkrycia dokonali spacerowicze, którzy zażywali świeżego powietrza we wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Mieszkańcy wezwali policję, która na miejsce skierowała pracowników wrocławskiego zoo.

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Wszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus to kolejne wielkie wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. W związku z tym podczas pandemii konieczne jest wprowadzenie obostrzeń oraz nakazów, które będą obowiązywać podczas 1 listopada.