Widal.plPolitykaKaja Godek szykanowana przez szpital? Aktywistka oskarża

Kaja Godek szykanowana przez szpital? Aktywistka oskarża

Kaja Godek to znana działaczka pro-life i postać kontrowersyjna ze względu na swoje poglądy. Wczoraj opisała na Facebooku jak wyglądała z jej perspektywy awantura, która wybuchła 10 czerwca w Szpitalu Praskim w Warszawie. Zgodnie z jej wersją, zgłosiła się do szpitala z powodu problemów z nerkami.

Kiedy personel rozpoznał kim jest, miał zachowywać się wobec niej w sposób nieodpowiedni. Zdaniem Godek, ordynator SOR-u wezwała policję po pytaniu czy sama przeprowadza aborcję w tym szpitalu.

Kaja Godek źle potraktowana?

Kaja Godek twierdzi, że cała sprawa została sprowokowana przez pracowników szpitala i nie ma w tym jej winy.

Istotnie w środę zgłosilam się do Szpital Praski w Warszawie , gdzie zostałam rozpoznana i od tej pory traktowana gorzej niż inni pacjenci. Gdy zapytałam wprost ordynator SOR, czemu tak na mnie reaguje i czy sama robi te aborcję, które są w tym szpitalu, wezwała policję. Policja zorientowała się, co się dzieje, nie wystawiła żadnego mandatu i jeszcze przyniosła mi nazwisko tej lekarz, którego ona sama nie chciała mi podać. Teraz ściga mnie sanepid, bo lekarz wpisała, że miałam kontakt z pacjentem zakażonym covid19, choć nie miałam kontaktu z żadnym innym pacjentem. Razem ze mną chce zamknąć 2 moich dzieci (w tym niepełnosprawnego syna, dla którego takie zamknięcie będzie szczególnie dotkliwe). Trzecie dziecko i mąż na szczęście chwilowo są gdzie indziej.

Godek twierdzi, że wbrew informacjom przekazywanym przez media – nie jest poddana kwarantannie.

Dziennikarzy piszących, że jestem na kwarantannie pragnę poinformować, że na niej nie jestem. Sanepid prowadzi postępowanie w sprawie i nawet nie wie, gdzie jestem, nie ma żadnej decyzji. Sytuacja była jaka była, złożyłam do sanepidu oświadczenie i czekam na info zwrotne.

Szpital sprawy nie komentuje

Według informacji, które pojawiły się ze źródeł policyjnych, mundurowi zostali wezwani z powodu braku założonej maseczki. Działaczka antyaborcyjna ujawniła, że ma stwierdzone problemy z oddychaniem. Funkcjonariusze w związku z tym nie została ukarana mandatem.

Szpital Praski nie odpowiedział do tej pory na zarzuty aktywistki.

Zobacz także:

Artur Szpilka znokautował prezydenta?

Bokser wziął udział w bokserskim sparingu z prezydentem Poznania. Po jednym z ciosów polityk padł na deski.

Przemysław Czarnek ostro o LBGT: “Skończmy dyskusję o tych obrzydlistwach!”

Przemysław Czarnek to poseł PiS i członek sztabu Andrzeja Dudy. Były wojewoda lubelski znany jest ze swoich bezkompromisowych poglądów. Dał temu wyraz również w programie TVP Info.

Duda i Tusk starli się na Twitterze. Kto wygrał?

Andrzej Duda i Donald Tusk starli się na Twitterze. Poszło o wybory prezydenckie, w których kandydatem Koalicji Obywatelskiej jest Rafał Trzaskowski.