Widal.plOgólneJurek Owsiak z WOŚP przekazuje ogromną kwotę na walkę z koronawirusem

Jurek Owsiak z WOŚP przekazuje ogromną kwotę na walkę z koronawirusem

Jurek Owsiak poinformował na swoim profilu na portalu społecznościowym, że jego fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze walkę z koronawirusem.

Łączna kwota ma wynieść 20 miliony, ale nie jest wykluczona większa pomoc ze strony fundacji.

Jurek Owsiak ogłosił to na swoim fanpage’u

Pełną treść oświadczenia możemy przeczytać na oficjalnym profilu szefa WOŚP.

Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak to tylko będzie możliwe, nie powinno to trwać dłużej niż kilkanaście dni.

– rozpoczął 66-latek swój wpis.

Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy.

– ogłosił Jurek Owsiak.

To nie wszystko

16 milionów o których wspomina szef WOŚP to nie będzie jedyna kwota jaką przekaże fundacja.

W obszarze naszego zainteresowania są także testy. Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytet Medyczny w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany. Wielkie dzięki dla całej załogi, która podjęła się takiej pracy!

Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia w mailach, sygnałach nadsyłanych do Fundacji. O wszystkich działaniach na bieżąco informujemy Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. Także na bieżąco będziemy dzielili się wszelkimi informacjami na ten temat na stronach internetowych Orkiestry.

Tym samym, na dzień dzisiejszy, wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20.000.000 złotych.

– podsumowuje działania WOŚP, Jurek Owsiak.