Widal.plKoronawirusPutin: Jest szczepionka na koronawirusa! Zaskakująca deklaracja

Putin: Jest szczepionka na koronawirusa! Zaskakująca deklaracja

Putin twierdzi, że szczepionka na koronawirusa jest gotowa. Oczekiwana jest przez cały świat od początku pandemii. Zdaniem prezydenta, Rosja jest już w posiadaniu gotowego leku, który może chronić przed COVID-19.

“Po dwóch miesiącach testów na ludziach, rosyjski minister zdrowia wydał pozytywną opinię na pierwszą na świecie szczepionkę przeciwko koronawirusowi” – oświadczył Władimir Putin, jego słowa cytuje rosyjska rządowa telewizja Russia Today.

Putin: mamy szczepionkę na koronawirusa

Putin zapewnił, że Rosja jest gotowa do produkcji szczepionki. Prezydent Rosji poinformował również, że zaszczepiona na koronawirusa została m.in. jego córka. Rosyjska szczepionka została opracowana przez moskiewski Instytut Gamaleya. Putin ma nadzieję, że wkrótce rozpocznie się masowa produkcja szczepionki na COVID-19.

Gdyby wszystkie te rewelacje okazały się prawdziwe, wtedy Rosja osiągnęłaby wielki sukces również wizerunkowy. Wszystkie kraje praktycznie ścigały się, kto pierwszy opracuje szczepionką na tego wirusa.

Sytuacja z koronawirusem w Polsce

Dzisiejszy raport z 11 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 551 nowych przypadków i 12 zgonów.

Mamy 551 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (128), małopolskiego (71), łódzkiego (51), mazowieckiego (50), wielkopolskiego (38), kujawsko-pomorskiego (34), warmińsko-mazurskiego (32), pomorskiego (30), dolnośląskiego (27), zachodniopomorskiego (26), opolskiego (20), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (11), lubelskiego (8), podlaskiego (7) i lubuskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Elbląg, 79-M Łańcut, 64-M Zgierz, 93-M Łódź, 76-M Wrocław, 66-K Gdańsk, 74-M Żory, 62-M Racibórz, 69-K Białystok, 75-K Warszawa, 62-M, 56-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 52 961/1 821 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz również na WIDAL.PL

Bałtyk- plaga sinic! Zamknięte kilkanaście kąpielisk?

Urlop nad polskim morzem nie należy do najłatwiejszych. W tym roku także nie jest inaczej. Z powodu panującej pandemii wielu Polaków zdecydowało się spędzić wakacje właśnie nad Bałtykiem.

Hiszpańska policja aresztowała Polaka za brak maseczki! Co tam się wydarzyło?

Hiszpańska policja aresztowała Polaka na 4 miesiące. Powodem zatrzymania był brak maseczki. Mężczyzna przyznał się do zarzutów.

Maseczki jednorazowe, wielorazowe czy przyłbice?

Maseczki jednorazowe, wielorazowe czy przyłbice? Co będzie najlepsze? Cały czas obowiązuje nas nakaz zasłaniania ust i nosa ze względu na czas pandemii. Do naszej dyspozycji jest wiele rzecz, jednak co będzie dla nas najbardziej korzystne?