Widal.plKoronawirusJest skuteczny lek na koronawiursa. Badania potwierdzają

Jest skuteczny lek na koronawiursa. Badania potwierdzają

Jest skuteczny lek na koronawiursa. Od początku pandemii wszyscy szukają skutecznego leku przeciwko COVID-19. Jakiś czas temu o wynalezieniu skutecznego leku na koronawiursa informowała Brazylia, ale na tą chwilę nie mamy jeszcze potwierdzenia czy lek okazał się skuteczny.

Tymczasem bardzo dobrze wypadły badania leku, który jest obecnie testowany w USA. W prawdzie nie pozwala on na całkowite wyleczenie choroby po zażyciu, ale bardzo zmniejsza ryzyko ciężkich powikłań.

Jest skuteczny lek na koronawiursa

Mowa tutaj o leku o nazwie remdesivir, który został przebadany przez amerykańskich naukowców. Uczeni podkreślają, że jest to wstępny etap badań klinicznych i nic nie można powiedzieć na 100%, ale wyniki są bardzo obiecujące. Z badań wynika, że remdesivir skraca o 31% powrót pacjentów do zdrowia co przekłada się na krótszy okres choroby. Dotychczas pacjencji chorowali średnio 15 dni, po wzięciu leku skróciło się to do 11 dni.

Fachowcy podkreślają, że lek nie jest cudowną pigułką i nie powoduje natychmiastowego wyleczenia po zażyciu. Jest to bardziej specyfik który łagodzi objawy choroby i zmniejsza ryzyko powikłań.

Czym jest lek remdesivir?

Remdesivir jest lekiem przeciwwirusowym, który został wynaleziony do zwalczania gorączki krwotocznej Ebola. Jest to lek eksperymentalny, nie został wprowadzony jeszcze do sprzedaży, ale jeśli się sprawdzi, firma postara się go jak najszybciej dostarczyć do szpitali.

W Polsce także testuje się skuteczność tego leku. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu badania prowadzi prof. Krzysztof Simon. Rząd zapowiedział, że jeśli wyniki badań będą zadowalające, to lek trafi także do innych szpitali: w Poznaniu, Warszawie i Łodzi.

Czy Brazylia ma lek na koronawirusa?

Już jakiś czas temu wyciekły dane, że Brazylia intensywnie pracuje nad lekiem na COVID-19 i jest blisko uzyskania rezultatu. Jest to podobno lek dostępny na rynku.

Czy pożar w Czarnobylu został ugaszony?

Niestety jeszcze nie. Strażacy wciąż walczą z rozprzestrzeniającym się ogniem. Istnieje nadzieja, że w weekend majowy spadną obfite deszcze co pozwoli opanować pożar.

Promocje na majówkę od Lidla?

Niemiecki dyskont przygotował dla nas świetną ofertę na majówkę. Promocje dotyczą produktów dedykowanych na grilla.