Widal.plGwiazdyJerzy Stuhr w szpitalu. Rodzina wystosowała apel

Jerzy Stuhr w szpitalu. Rodzina wystosowała apel

Jerzy Stuhr w szpitalu. Aktor trafił do jednego z krakowskich szpitali z podejrzeniem udaru mózgu. Syn Jerzego Stuhra, także aktor Maciej przekazał informację, że tata wraca powoli do zdrowia i jego stan się poprawia.

Informacje o pobycie Jerzego Stuhra w krakowskim szpitalu potwierdził przyjaciel aktora, Jerzy Radziwiłowicz.

Jerzy Stuhr w szpitalu. Aktor ma poważne problemy ze zdrowiem

Jerzy Stuhr w szpitalu. Trafił on do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Został tam przewieziony Nowego Targu, gdzie był na wypoczynku wraz żoną Barbarą. Przyjęcie na oddział nastąpił z powodu podejrzenia udaru mózgu.

Z informacji przekazanych wynika, że stan legendarnego aktora ulega poprawie. Syn aktora Maciej Stuhr podczas rozmowy z faktem uspokoił wszystkich, którzy z zaniepokojeniem czekali na informację o stanie zdrowia jego ojca:

Tata powoli dochodzi do siebie. Teraz potrzebujemy spokoju – zaapelował.

Rodzina wydała również krótkie oświadczenie dla Polskiej Agencji Prasowej.

“Najbliższe dni okażą się kluczowe, zatem prosimy o dobre myśli i o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym momencie” – napisali w przesłanym komunikacie.

Jerzy Stuhr- legenda polskiego kina i teatru

Jerzy Stuhr jest aktorem filmowym i teatralnym z ogromnym dorobkiem. Jest on także reżyserem, pedagogiem, profesorem sztuk teatralnych, pisarzem i polonistą. Aktor jest również Laureatem Polskiej Nagrody Filmowej za rolę drugoplanową w filmie Persona non grata i nagrody specjalnej za osiągnięcia życia. W 1972 r. zadebiutował na dużym ekranie w filmie “Na wylot” Grzegorza Królikiewicza. Przez wiele lat był szczególnie kojarzony i związany Krzysztofem Kieślowskim. Zagrał u niego m.in. w “Spokoju”, “Amatorze”, “Przypadku”. W latach 90. zajął się reżyserią. Jest autorem m.in. “Historii miłosnych”, “Tygodnia z życia mężczyzny” czy “Dużego zwierza”.

Prócz tych osiągnięć aktor jest znany z wybitnych rol teatralnych. Szczególnie zasłynął rolą Hamleta w 1981 r., w “Zbrodni i karze” Andrzeja Wajdy, w “Życiorysie” Kieślowskiego oraz “Rewizorze” Jerzego Jarockiego. A w latach 1990-1996 oraz 2002-2008 był rektorem PWST w Krakowie. Jest także ojcem aktora Macieja Stuhra raz malarki Marianny Stuhr.

Zobacz także na WIDAL.pl

Rafał Trzaskowski złoży protest wyborczy! Będzie powtórka głosowania?

Co prawda wybory prezydenckie zakończyły się w minioną sobotę, ale nie oznacza to końca batalii między dwoma kontrkandydatami. Rafał Trzaskowski złoży bowiem protest wyborczy! Czy w związku z tym czaka nas powtórka głosowania?

Jaka jest liczba zakażonych koronawirusem na świecie?

Liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła już 13 milionów. Z tego ponad 3 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia.

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi?

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.