Widal.plJarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński został zaszczepiony na Covid-19. Jak czuje się po pierwszej dawce?

Jarosław Kaczyński został zaszczepiony na Covid-19. Jak czuje się po pierwszej dawce?

Jarosław Kaczyński został zaszczepiony na Covid-19. W mediach pojawiła się informacja odnośnie tego, że prezes PiS przyjął pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa.

Jak Jarosław Kaczyński czuje się po szczepionce?

Jarosław Kaczyński zaszczepiony na koronawirusa

Jarosław Kaczyński został zaszczepiony na Covid-19. Informację o tym, że prezes PiS jest chętny na przyjęcie preparatu było wiadomo już w grudniu. Mówił o tym między innymi Michał Dworczyk w trakcie rozmowy w radiu TOK FM:

Według mojej wiedzy pan prezes planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach.

Teraz okazuje się, że Jarosław Kaczyński doczekał się swojej kolejki. Z informacji przekazanych przez jego współpracowników wynika, że polityk zaszczepił się zgodnie z terminem dla swojej grupy wiekowej.

Jarosław Kaczyński został zaszczepiony przeciw COVID-19 – powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. I jak tłumaczył:

To zasadniczo jest prywatna sprawa każdego z nas, również pana prezesa, ale znając emocje, jakie ta kwestia budzi w opinii publicznej mogę potwierdzić: tak, pan prezes – zresztą zgodnie z zapowiedziami – czekał na termin dla swojego rocznika, zapisał się i jest już kilka dni po pierwszej dawce szczepienia.

Informacja odnośni tego, jaki preparat przyjął Kaczyński nie została przekazana. Fogiel zapewnił jednak, że prezes „czuje się dobrze”. Co więcej pojawiły się plotki, że Jarosław Kaczyński planuje wystąpić w spocie zachęcających do szczepienia.

Co dalej ze szczepionkami?

9 marca odbyła się konferencja, na której Szef Kancelarii Rady Ministrów Michał Dworczyk zabrał głos w sprawie szczepień. Jak przekazał, do Polski mają trafić kolejne miliony sztuk szczepionki od dwóch dostawców:

W drugim kwartale, czyli w marcu, kwietniu i maju otrzymamy ok. 15 mln szczepionek, z czego 2,5 mln to będą szczepionki Johnson&Johnson, czyli jednodawkowe. Będą dodatkowe dostawy szczepionki Pfizera w marcu, to 335 tys. szczepionek.

.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

Policjantka zorganizowała zbiórkę dla okradzionej seniorki! Chajzer nagłośnił sprawę i uzbierano wielką kwotę!

Policjantka zorganizowała zbiórkę dla okradzionej seniorki! 95-latka została okradziona we własnym domu.

Ksiądz z wyrokiem! Znęcał się nad psem!

W środę Sąd Rejonowy Lublin–Zachód skazał księdza Marka J. proboszcza parafii w Łubkach za znęcanie się nad psem przez rażące zaniedbanie. Ksiądz ma również zapłacić łącznie ok. 7,7 tys. zł na rzecz fundacji, która się tym psem zaopiekowała.

Dziadek pomylił wnuczka z jego kolegą! Fatalna pomyłka w Lubartowie!

80-letni mężczyzna odebrał czterolatka z przedszkola, sądząc, że to jego wnuk. Zabrał go do domu, nakarmił i włączył chłopcowi bajkę. Gdy zorientował się, że doszło do pomyłki, przed jego drzwiami stali już funkcjonariusze policji.