Widal.plJarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński znowu będzie kandydował na prezesa partii. Jakie ma szanse na wygraną?

Jarosław Kaczyński znowu będzie kandydował na prezesa partii. Jakie ma szanse na wygraną?

Jarosław Kaczyński znowu będzie kandydował na prezesa partii. Obecny prezes PiS nie pozostawił złudzeń co do planów na swoją najbliższą przyszłość.

Jak zapowiedział w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”- “Jeżeli tylko covid minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował, ale na pewno ostatni raz”.

Jarosław Kaczyński znowu będzie kandydował

Jarosław Kaczyński znowu będzie kandydował na prezesa PiS. Polityk nie pozostawił żadnych złudzeń. Jednak wypowiedź Kaczyńskiego może niektórych zadziwić. W wywiadzie padło pytanie odnośnie wieku. Dokładnie wieku prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych. Dla przypomnienia Joe Biden ma 78 lat. Kaczyński został zapytany czy jest to o dla niego model obecności w polityce:

W Polsce nie ma tradycji gerontokracji. Interesowałem się polityką już jako dziecko i wtedy rządzili ludzie starzy. Dla mnie było to oczywiste. Później to się zaczęło zmieniać – odpowiedział Kaczyński.

Warto wierzyć starym, wielkim instytucjom. Wiek kanoniczny w Kościele to 75 lat. To wystarczy. Ale to nie oznacza, że będę w polityce do tego wieku. Może odejdę wcześniej – to byłaby decyzja partii, w której jest teraz dużo młodych, energicznych ludzi, którzy mogliby mnie doskonale zastąpić – powiedział wicepremier, który sam ma 71 lat.

Czy Kaczyński planuje odejść z polityki?

Co ciekawe w wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego uwagę dziennikarza zwrócił wątek “tzw. sporu czterdziestolatków”. Jednak polityk odparł, że:

Teraz już raczej pięćdziesięciolatków.

Obecny prezes PiS zaznaczył także, że:

Nie jest to oczywiście zapowiedź mojego odejścia. Jeżeli tylko covid minie, to będzie kongres i wybory w PiS. Tym razem jeszcze będę kandydował. Ale na pewno ostatni raz.

Według pierwszy planów, Kongres PiS miał odbyć się na jesień. Krzysztof Sobolewski szef Komitetu Wykonawczego PiS pod koniec listopada mówił, że ma nadzieję, że uda się go zorganizować na początku przyszłego roku. Jednak jak zaznaczył, w obecnej sytuacji na pierwszym miejscu jest walka z pandemią, a ofensywa programowa zeszła na dalszy plan.

Zobacz także na Widal.pl

Branża hotelarska i gastronomia w kryzysie. Co na to Gowin?

Branża hotelarska i gastronomia w kryzysie. Koronawirus i panujące w Polsce obostrzenia sprawiają, że kolejne branże mają problemy finansowe i są na skraju bankructwa. Tym razem padło na hotelarstwo i gastronomię.

Jest projekt rozporządzenia dot. przywilejów dla zaszczepionych. Co będzie obowiązywało osoby zaszczepione przeciw koronawirusowi?

Jest projekt rozporządzenia dot. przywilejów dla zaszczepionych. Jak podaje serwis gazetaprawna.pl projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii został opublikowany w niedzielę.