Widal.plJarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński wygłosił kazanie w… kościele! “Zło atakuje nasz kraj”

Jarosław Kaczyński wygłosił kazanie w… kościele! “Zło atakuje nasz kraj”

Jarosław Kaczyński wygłosił kazanie w… kościele! Prezes Prawa i Sprawiedliwości i nieformalny przywódca kraju brał udział w mszy świętej w Starachowicach, odprawionej w wigilię rocznicy śmierci jego matki.

Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku. Została pochowana w rodzinnym grobowcu na warszawskich Powązkach.

Starachowice to jednak nie przypadkowe miejsce na obchodzenie uroczystości związanej z matką braci Kaczyńskich. To właśnie w tym mieście się ona urodziła.

Jarosław Kaczyński wygłosił kazanie w… kościele! “Zło atakuje nasz kraj”

Podczas mszy świętej za swoją zmarłą matkę, Kaczyński wygłosił swoiste kazanie, w którym opowiadał o złu, które atakuje nasz kraj. Oto, co powiedział prezes Kaczyński:

“Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje – atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród, atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości – atakuje Kościół, Kościół katolicki. […]

I to jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, ale musimy mieć także w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamości, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać.”

Kaczyński odwołał się oczywiście do licznych protestów zwolenników Strajku Kobiet, który przybrał na agresji i protestujący w efekcie zaczęli szturmować kościoły w całej Polsce. Do tych działań protestujący są podżegani przez partie opozycyjne – KO czy SLD.

Co także na WIDAL.PL?

Fala mrozów w Polsce! Są wyniki pomiarów! Gdzie jest najzimniej?

Właśnie się zaczyna fala mrozów w Polsce. Według licznych prognoz najbliższe dwa dni będą przerażająco mroźne! Już dzisiaj rano mieliśmy szokująco niskie temperatury w niektórych regionach Polski.

Aleksander Kwaśniewski o dzisiejszej polityce: Nie podoba mi się, powiem Wam dlaczego…

Aleksander Kwaśniewski był gościem Piotra Witwickiego z Polsat News, któremu udzielił obszernego wywiadu o dzisiejszej polityce. Były prezydent nie ukrywa rozczarowania z tego, w jakim kierunku rozwinęła się współczesna polityka.

Polacy tłumnie ruszyli aby się zapisać na szczepienie przeciw Covid-19! Prawie PÓŁ MILIONA zgłoszeń!

Polacy tłumnie ruszyli aby się zapisać na szczepienie przeciw Covid-19! Jak wynika z informacji przekazanych przez Michała Dworczyka, szefa KPRM do tej pory na szczepienie przeciwko COVID-19 zarejestrowało się 127 796 seniorów powyżej 80 roku życia.