Widal.plJarosław KaczyńskiJarosław Kaczyński przegrał w sądzie! Musi przeprosić

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie! Musi przeprosić

Jarosław Kaczyński przegrał w sądzie z Radosławem Sikorskim. Przeprosiny prezesa PiS-u mają pojawić się w Onecie.

Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego. Kaczyński popełnił przestępstwo pomawiając Sikorskiego o zdradę dyplomatyczną. Szef Prawa i Sprawiedliwości musi zatem przeprosić Radosława Sikorskiego na łamach Onetu. Wyrok sądu jest prawomocny.

Jarosław Kaczyński przegrał sprawę z Radosławem Sikorskim

Jarosław Kaczyński przegrał sprawę z Radosławem Sikorskim. Pełnomocnikiem i reprezentantem Radosława Sikorskiego w tym sporze prawnym z Jarosławem Kaczyńskim był mecenas Jacek Dubois a także Elżbieta Kosińska-Kozak, która jest radcą prawnym.

Po zakończeniu rozprawy mecenas Dubois w rozmowie z Onetem powiedział:

Sprawa dotyczy słów,które Jarosław Kaczyński wypowiedział w wywiadzie w 2016 roku. W I instancji sąd oddalił nasze powództwo, twierdząc, że to była opinia i nie doszło do złamania prawa. Złożyliśmy apelację. I dziś sąd zgodził się z naszą argumentacją. Jarosław Kaczyński musi przeprosić.

Kaczyński musi przeprosić

Dzisiaj Sąd w Warszawie stwierdził dzisiaj, że Jarosław Kaczyński swoją wypowiedzią naruszył dobra osobiste Radosława Sikorskiego.

Również w rozmowie z Onetem pani Elżbieta Kosińska-Kozak potwierdziła doniesienia o wyroku.

Prezes PiS ma przeprosić Sikorskiego na łamach Onetu. Takie ogłoszenie ma pojawić się w portalu na 24 godziny

Sąd wskazał, że prezes Jarosław Kaczyński ma zacząć swój przeprosinowy wpis od słów: “Jarosław Kaczyński przeprasza Radosława Sikorskiego”.

Do sprawy odniósł się dziś triumfujący Sikorski. W swoich mediach społecznościowych wypowiedział się o Kaczyńskim w niezbyt przychylny sposób:

Oszczerca ponownie napiętnowany. W niedzielę nie dajmy się nabrać się na jego kłamstwa.

Dwa lata temu sąd odrzucił pozew, który złożył Sikorski. Jednak nie był to koniec sprawy. Dzisiaj w Sądzie w Warszawie zapadł wyrok prawomocny na niekorzyść Kaczyńskiego. Jak informuje portal Onet mecenas Dubois, Kaczyński ma tylko przeprosić. Nie ma tutaj mowy o żadnej wpłacie pieniędzy tytułem zadośćuczynienia, o które domagał się Sikorski w 2016 roku.

Co było tematem sporu?

W pozwie, który do sądu wpłynął w grudniu 2016 roku, Sikorski domagał się od prezesa PiS przeprosin w Polskiej Agencji Prasowej oraz portalu Onet za słowa z wywiadów. Według Sikorskiego Jarosław Kaczyński naruszały jego dobre imię, cześć i godność. Chodzi tutaj o wypowiedzi przypisujące mu “zdradę dyplomatyczną” w związku z działaniami po katastrofie smoleńskiej.

“W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz PAP, przepraszam pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia, czci oraz godności. Jarosław Kaczyński” – brzmiała treść przeprosin, których żądał Sikorski.

Zobacz także na WIDAL.pl

Jackowski już wie kto wygra wybory prezydenckie 2020?

Jasnowidz z Człuchowa wie kto zwycięży 12 lipca w wyborach prezydenckich. Krzysztof Jackowski w ostatnim czasie postanowił szerzej spojrzeć w polityczną przyszłość naszego kraju. Kilka dni temu ogłosił, że wie kto wygra wybory prezydenckie. Czy przepowiednia Jackowskiego faktycznie się spełni i najsławniejszy polski jasnowidz będzie triumfował nad swoją spełnioną przepowiednią?

Kolejne przerażające ustalenia w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii. Dlaczego doszło do tragedii?

Kolejne przerażające ustalenia w sprawie śmierci nastolatki. Zabójcami 16-latki okazała się jej jej najlepsza przyjaciółka oraz jej o 8 lat starszy chłopak. W dalszym ciągu nie są znane ich motywy. Zabójcy przyznali się do morderstwa. Zostali także przebadani wariografem, jednak obydwoje kłamali podczas badania. Śledczy cały czas badają sprawę. Na jaw wychodzą co raz to nowe, przerażające fakty. Tragiczna śmierć nastolatki wstrząsnęła całym krajem.

Kabareciarz prosił o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie partnerki. Ile udało się zebrać?

Kabareciarz prosił o pomoc dla chorej na raka partnerki. Michał Wójcik znalazł się w trudnej sytuacji jednak reakcja fanów przerosła jego oczekiwania. Znany kabareciarz zorganizował zbiórkę w celu zebrania funduszy potrzebnych na leczenie ukochanej partnerki Jani. Jego fani nie zawiedli i odzew był natychmiastowy.