Widal.plOgólneJarosław Kaczyński ostro skomentował poziom opozycji w Polsce

Jarosław Kaczyński ostro skomentował poziom opozycji w Polsce

Jarosław Kaczyński rzadko w ostatnim czasie udziela wywiadów czy udziela się mediach. To bardziej dziennikarze zabiegają o rozmowę z prezesem PiS. Polityk zdecydował się udzielić wywiadu “Gazecie Polskiej”, w którym nie omieszkał powiedzieć co sądzi na temat opozycji.

Jarosław Kaczyński nie ma o nich dobrego zdania. Uważa, że w Polsce brakuje “opozycji o normalnym charakterze”.

Prezes PiS przedstawił swoje opinie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wojna między TVP i TVN trwa dalej. Kolejny atak telewizji publicznej

Zdaniem szefa PiS, opozycja nie potrafi się pogodzić z mandatem zaufania, jakim obdarzyli obywatele jego partię. Dlatego próbują zdyskredytować rząd i twierdzą, że PiS chce powstrzymać działanie demokracji w Polsce.

Opozycja w Polsce nie przyjmuje tego do wiadomości i nie jest w stanie zaakceptować konsekwencji rozstrzygnięć wyborczych. Mówi o tym, że nie mamy demokratycznego mandatu, że chcemy zniszczyć demokrację. Choć nie ma do tego najmniejszych przesłanek.

Jarosław Kaczyński dodał, że jego partia nie zmieniła celu, jaki obrali podczas jej tworzenia.

Jesteśmy konsekwentni, nasza obecna polityka jest nakierowana na zmianę postkomunistycznego porządku w Polsce, a profitenci tego systemu walczą, by utrzymać swoje wpływy i nie uznają nas. Nie uznawali od samego początku.

Polityk twierdzi, że do obozu postkomunistycznego dołączyły nawet osoby, które wcześniej działały w środowisku opozycyjnym.

To jest ciągła postawa tych, którzy mając różne życiorysy – część z nich wywodzi się nawet z opozycji i miała zasługi – później wsparli system niesłużący Polsce w żadnym wymiarze. System niebudujący pozycji naszego kraju, jego siły, możliwości na arenie międzynarodowej oraz tego, o czym mówił mój śp. brat – byśmy byli w Europie traktowani jak duży liczący się naród.

Prezes PiS podkreślił rolę Lecha Kaczyńskiego w budowaniu silnej Polski w Europie.

Jarosław Kaczyński ocenił opozycję

W wywiadzie dla “Gazety Polskiej” polityk podkreślił, że jest zawiedziony poziomiem polskiej opozycji.

Biorąc to wszystko pod uwagę, mogę powiedzieć o ułomności polskiej demokracji, bo brakuje nam opozycji o normalnym charakterze

– stwierdził Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem obecna opozycja nie dorosła do demokracji i nie potrafi działać w sposób godny do reprezentowania Polaków.