Widal.plJarosław GowinJarosław Gowin wróci do rządu. Ma objąć bardzo ważne stanowisko

Jarosław Gowin wróci do rządu. Ma objąć bardzo ważne stanowisko

Jarosław Gowin wróci do rządu. Ma objąć bardzo ważne stanowisko
Foto: screen/https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin

Jarosław Gowin wróci do rządu. Powrót polityka na stanowisko wicepremiera wydaje się przesądzony. Takie oświadczenie wydał we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin równocześnie dodał, że nie jest przesądzone, jakim resortem miałby pokierować po powrocie Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin powraca

Jarosław Gowin wróci do rządu. Poniedziałek przyniósł nam nowe ciekawe informacje. Dokładnie chodzi o wypowiedź posła Porozumienia Kamila Bortniczuka. Mężczyzna poinformował, że z tego co mu wiadomo Jarosław Gowin zdecydował, że wróci do rządu.

Z tego, co wiem Jarosław Gowin zdecydował, że do rządu wróci. Natomiast, które konkretnie ministerstwo obejmie i jak to konkretnie ministerstwo będzie wyglądało po tej rekonstrukcji, po spodziewanym ograniczeniu liczby ministerstw, to wszystko się rozstrzygnie – powiedział Bortniczuk w TVN24.

Natomiast Jacek Sasin pytany w TVP 1, czy Jarosław Gowin będzie znów pełnić funkcję wicepremierem oświadczył pewnie:

To wydaje się przesądzone. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią rzeczywiście, że Jarosław Gowin wróci do rządu. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć, to też nie jest przesądzone, jakim resortem pokieruje.

Sasi zaznaczył także że Porozumienie posiada obecnie wicepremiera – czyli minister rozwoju Jadwigę Emilewicz. Jak powiedział polityk:

Myślę, że tutaj się nic nie zmieni.

Wraca Gowina a co z Jadwigą Emilewicz?

Kiedy Jacek Sasin został zapytany co w takim razie z Jadwigą Emilewicz stanie sie po rekonstrucji rządu, odpowiedział, że ta decyzja będzie podjęta przez Porozumienie.

Arytmetyka rządowa jest tutaj nieubłagana. Jeśli zostaje po jednym resorcie, jeśli Jarosław Gowin ma być ministrem kierującym resortem w ramach rządowej odpowiedzialności rządowej, która przypada Porozumieniu, to pewnie Jadwiga Emilewicz będzie w innej formule pracowała dla Polski w sferze publicznej – mówił wicepremier.

Sasin zaznaczył także, że oczywistością jest fakt, że  dojdzie do zmniejszenia liczby ministrów z partii koalicyjnych.

Jeśli dzisiaj, przy 20 resortach, każdy z koalicjantów ponosi odpowiedzialność za kierowanie dwoma resortami, to przy zmniejszeniu ilości resortów i skomasowaniu kompetencji w większych resortach, oczywistym jest, że resortów, za które odpowiadać będą nasi koalicjanci będzie mniej.

Zobacz także na Widal.pl

Żubr poturbował turystę w Puszczy Białowieskiej. Dlaczego?

Żubr poturbował turystę w Puszczy Białowieskiej. Taką informację przekazali pracownicy Parku Narodowego.
Mężczyzna po ataku zwierzęcia odniósł na tyle poważne obrażenia ciała,że trafił do szpitala w pobliskiej Hajnówce.

Strajk klimatyczny sparaliżował Warszawę. Dlaczego policja musiała interweniować?

Strajk klimatyczny sparaliżował Warszawę. Aktywiści z organizacji Extinction Rebellion zablokowali centrum stolicy. Miało to na celu zwrócenie uwagi na zagrożenie środowiska naturalnego przy biernej postawie rządzących.

Aleksiej Nawalny wybudzony ze śpiączki w Berlinie. Czy mężczyzna wróci do pełni zdrowia?

Aleksiej Nawalny został wybudzony ze śpiączki w Berlińskim szpitalu. To właśnie w szpitalu Charite rosyjski opozycjonista został odłączony od respiratora oraz wybudzony ze śpiączki.