Widal.plPolitykaJan Śpiewak ocenia Rafała Trzaskowskiego: Ta prezydentura to ogromne rozczarowanie

Jan Śpiewak ocenia Rafała Trzaskowskiego: Ta prezydentura to ogromne rozczarowanie

Jan Śpiewak ocenia Rafała Trzaskowskiego. Działacz społeczny, który walczył z problemem reprywatyzacji w Warszawie ocenił prezydenturę Rafała Trzaskowskiego w stolicy. Jest bardzo rozczarowany działaniami, a właściwie ich brakiem, ze strony polityka Koalicji Obywatelskiej.

Śpiewak był jedną z osób, które nagłośniły i ujawniły aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. W styczniu 2019 r. sąd skazał go na 5 tys. zł grzywny na podstawie art. 212 kodeksu karnego za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowkiej-Ćwiąkalskiej i nakazał mu zapłatę 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej.

W tym tygodniu został jednak ułaskawiony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prezydent, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski miał przede wszystkim na uwadze fakt, że kara nałożona na Śpiewaka była niewspółmiernie wysoka do jego czynów.

Jan Śpiewak ocenia Rafała Trzaskowskiego

W rozmowie z Polską Agencją Prasową, Jan Śpiewak ocenił prezydenturę Rafała Trzaskowskiego, który w roli najważniejszej osoby w stolicy zmienił Hannę Gronkiewicz-Waltz. Śpiewak ma pretensje do Trzaskowskiego za bierność w sprawie reprywatyzacji:

“Ta prezydentura to ogromne rozczarowanie. Rafał Trzaskowski miał możliwość poprawić rzeczy, których nie zrobiła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jedna sprawa, to jest odpowiedzialność polityczna poszczególnych osób, które nie poniosły żadnej odpowiedzialności. Np. Wojciech Bartelski, burmistrz Śródmieścia, który wciąż jest szefem spółki Tramwaje Warszawskie z pensją kilkudziesięciu tysięcy zł miesięcznie, a była to jedna z kluczowych osób, która umożliwiała reprywatyzację słynnego gimnazjum przy ul. Twardej.

Z drugiej strony mamy działania prawne, czyli skarżenie korzystnych decyzji komisji weryfikacyjnej do sądu, blokowanie wypłat odszkodowań lokatorom, a także mamy niebezpieczną, bardzo groźną zapowiedź, którą na początku pandemii złożył wiceprezydent Paweł Rabiej, że znowu będą zwracane nieruchomości wraz z ludźmi.”

Co także na Widal.pl?

Jan Śpiewak ułaskawiony przez prezydenta! Niespodziewana decyzja Dudy.

Jan Śpiewak został ułaskawiony przez prezydenta. Tę informację przekazał mediom Paweł Mucha, minister w Kancelarii Prezydenta.

500 złotych na wakacje dla dzieci! Nowy pomysł Andrzeja Dudy!

500 złotych na wakacje dla dzieci. Taki jest najnowszy pomysł Andrzeja Dudy. Aktualny Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który ubiega się o drugą kadencję podczas spotkania z mieszkańcami Stalowej Woli zapowiedział nową pomoc dla polskich rodzin.

Mieszkania będą tańsze! Czeka nas gwałtowny spadek cen nieruchomości!

To było do przewidzenia. W drugiej połowie roku 2020 mieszkania będą tańsze. I to dużo tańsze. Taką tendencję zapowiedzieli analitycy PKO Banku Polskiego. Czynników na spadek cen nieruchomości w naszym kraju jest dużo.