Widal.plKoronawirusMiliarder przekazuje ponad 25% swojego majątku na walkę z koronawirusem

Miliarder przekazuje ponad 25% swojego majątku na walkę z koronawirusem

Jack Dorsey, jeden ze współzałożycieli Twittera poinformował niedawno, że przekazuje 28% swojego majątku na walkę z COVID-19. Kwota ta opiewa na imponującą sumę miliarda dolarów. Dorsey poinformował o tym na swoim Twitterze. W podanym przez niego twittcie znajduje się link do dokumentu, w którym można śledzić przepływ środków.

Jack Dorsey dał przykład innym miliarderom

Jack Dorsey swoją postawą chciał zainspirować innych miliarderów, by ci także wspierali służby medyczne w walce z wirusem. Celem jest także zapewnienie jedzenia osobom szczególnie poszkodowanym wskutek pandemii. Jednocześnie miliarder, którego majątek szacuje się na około 3,8 miliarda dolarów napisał, że po zażegnaniu kryzysu związanego z wirusem, reszta pieniędzy zostanie przeznaczona na ochronę zdrowia oraz edukację kobiet i pomoc w najbiedniejszych krajach. Pierwsze 100 tysięcy dolarów trafiło w ręce organizacji „America’s Food Fund”. Przewodzi jej m.in. Leonardo DiCaprio czy Oprah Winfrey.

Sytuacja w USA jest dramatyczna

Sytuacja w USA nie napawa optymizmem. Ostatnia doba była jedną z najgorszych w minionym czasie. W ciągu 24 godziny zmarło 1 939 zakażonych osób. Łącznie zmarło 12 722 osób. W obliczu takiej tragedii słychać jednak o zjednoczeniu się ludzi i kolejnych przypadkach niesienia pomocy. Tą wykazali się już m.in. premier Włoch, Silvio Berlusconi, który przekazał 10 milionów euro na służbę zdrowia w Lombardii, gwiazda muzyki pop, Pink. Piosenkarka i jej rodzina mieli pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Na szczęście udało im się go pokonać, a sama gwiazda przekazała milion dolarów na walkę z koronawirusem.

Również nasi rodacy nie zostali obojętni. Anna oraz Robert Lewandowscy przekazali milion euro, jednocześnie apelując do ludzi, aby stosowali się do poleceń rządu i pozostali w domach. Innym piłkarzem, który wsparł walkę z epidemią COVID-19 jest Jakub Błaszczykowski.