Widal.plPolitykaKolejny minister podał się do dymisji. Kryzys w rządzie?!

Kolejny minister podał się do dymisji. Kryzys w rządzie?!

Jacek Czaputowicz złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Sam osobiście nie podał przyczyny odejścia, jednakże zrobiło to jego ministerstwo.

Minister sprawiedliwości pierwsze kroki w polityce stawiał jeszcze w czasach PRL-u. Stał się współpracownikiem Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR” oraz Studenckiego Komitetu Solidarności w Warszawie. Z kolei w latach 1978–1980 prowadził bibliotekę wydawnictw podziemnych, za co był kilkakrotnie zatrzymywany za działalność niezależną.

Jacek Czaputowicz podał się do dymisji

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Jacek Czaputowicz chciał odejść tuż po wyborach prezydenckich:

Minister wcześniej stwierdził, że po wyborach prezydenckich jest dobry moment na zmianę na czele polskiej dyplomacji oraz wyraził przekonanie, że jego następca będzie kontynuował dotychczasową linię i sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Czaputowicz w III RP rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Awansował na wicedyrektora, a następnie został dyrektorem Departamentu Konsularnego i Wychodźstwa w latach 1990–1992. Od lat 90. ubiegłego wieku mocno związany z obecną partią rządzącą. 9 stycznia 2018 przyjął tekę ministra z rąk premiera Mateusza Morawieckiego.

Wcześniej dymisję złożył Szumowski i jego zastępca

Łukasz Szumowski zrezygnował z szefowania w Ministerstwie Zdrowia. Jest to zaskakująca decyzja. Zwłaszcza, że pandemia teraz ponownie uderzyła ze zwiększoną siłą.

zanowni państwo, sami wiecie i jesteście w stanie łatwo dostrzec, jak wyglądałaby Polska w czasie epidemii bez e-recepty, bez e-zwolnienia. To ogromna zasługa ministra Cieszyńskiego. Niestety, pojawił się COVID i w związku z tym siłą rzeczy w sposób odpowiedzialny powiedziałem, że pozostaję na stanowisku i dopóki to będzie konieczne, będę pełnił tę funkcję

– zadeklarował Szumowski.

Dzisiaj uznałem, że to właściwie ten czas. Mamy zbudowany system, mamy system szpitali jednoimiennych, mamy rozbudowaną sieć laboratoriów i dzięki szybkim decyzjom, udało się, że w Polsce nie było dziesiątek tysięcy zgonów, tak jak to było w krajach Europe Zachodniej, wielu bogatszych od nas. Oczywiście mamy przyrosty zachorować, ale mamy też gospodarkę, która funkcjonuje i będziemy mieć pieniądze na dalszą walkę i leczenie innych chorób

– dodał Szumowski.

Zobacz także:

Dariusz Joński przerwał konferencję Szumowskiego: “Gdzie są pieniądze?”

Dariusz Joński to poseł Koalicji Obywatelskiej, który dawniej był rzecznikiem SLD. Niespodziewanie pojawił się na konferencji prasowej Łukasza Szumowskiego, który wczoraj poinformował o swojej dymisji.

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Tym razem w Kancelarii Prezydenta. Ile będą wynosić?

Kolejne podwyżki wynagrodzeń. Rządzący nie tracą czasu i najwyraźniej mają gest, ponieważ już od jakiegoś czasu słyszymy o co raz to nowych podwyżkach.

Jan Błachowicz powalczy o pas mistrza świata UFC! Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Jan Błachowicz (26-8) zawalczy o pas wagi półciężkiej na gali UFC 253, która odbędzie się już 26 września. Przeciwnikiem Polaka będzie Dominick Reyes (12-1).