Widal.plSpołeczeństwoInternauta postawił aż 108 kuponów Lotto! Jakie są jego szanse na wygraną w Lotto?

Internauta postawił aż 108 kuponów Lotto! Jakie są jego szanse na wygraną w Lotto?

Internauta postawił aż 108 kuponów Lotto! W poniedziałek na portalu Wykop.pl pojawił się wpis, który od samego początku wzbudził ogromne zainteresowanie internautów.

Jeden z użytkowników postawił 108 kuponów Lotto. W Internecie coraz popularniejsze są filmiki ze zjawiskiem “hurtowego” kupowania kuponów w grach losowych

Internauta postawił aż 108 kuponów Lotto!

Internauta postawił aż 108 kuponów Lotto! Użytkownik portalu Wykop.pl dodał, krótki wpis w którym ogłosił, że zakupił 108 kuponów Lotto. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią tego typu akcje. Wielu Youtuberów i influencerów kupuje losy za ogromne sumy a potem sprawdza, ile pieniędzy wygrało i czy koniec końców na tym zarobiło, według nich jest to dobry i interesujący materiał na vloga czy wpis. Na temat szans internauty wypowiedziała się matematyczka Anna Idziak.

Freapy czyli użytkownik o którym mowa, prawdopodobnie nie będzie zadowolony. Patrząc na historie swoich poprzedników, który postąpili podobnie sukces oraz wygrana mogą być znikome. Jednym z przykładów jest zagraniczny youtuber MrBeast, który w sierpniu tego roku wydał na kupony właśnie milion dolarów. Potem skrupulatnie sprawdzał, ile każdy z kuponów przyniesie mu zysku. Ostatecznie na całej “zabawie” stracił kilkaset tysięcy dolarów.

Podobne działanie podejmowane są przez polskich twórców internetowych. W styczniu 2016 r. na kanale o nazwie „Bez kanału” pojawił się film, w którym twórcy wysłali aż 1000 kuponów w Mini Lotto. Całe przedsięwzięcie kosztowało aż 1250 zł. W podobny sposób postąpił twórca pod pseudonimem Kinetyk. Kupił 100 kuponów Lotto, z których zwróciło mu się jedynie 50 zł.

Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej?

Prawdopodobieństwo wygranej w grach losowych typu Lotto jest znikome. To wie większość z nas jednak każdy liczy na szczęście. Matematyczka Anna Idziak odniosła się do całej sytuacji komentując szanse na wygraną użytkownika portalu Wykop.pl.

Przy jednym zakładzie szansa na trafienie “szóstki” to w przybliżeniu 0,0000072 proc. Wysyłając 108 kuponów, zwiększył swoje szanse 108 razy, czyli do 0,000778 proc. Z kolei prawdopodobieństwo trafienia “trójki” to 1 do 57, czyli prawie 2 proc. Jeśli postawił 108 różnych zakładów, w zasadzie zagwarantował sobie, że “coś” wygra.

Zobacz także na widal.pl:

Gabriel Seweryn z “Królowych życia” ma nowego partnera. Co było przyczyną zakończenia związku z Rafałem?

Gabriel Seweryn Rafał Grabias do niedawna byli jednymi z bohaterów show “Królowe Życia”.  W czerwcu pojawiła się informacja, że para jest prześladowana przez młodego stalkera, który ma obsesje na punkcie Gabriela. Jednak po czasie okazuje się, że nie do końca był to stalker.

Piotr Machalica nie żyje. Aktor miał 65 lat

Piotr Machalica nie żyje. Aktor od jakiegoś czasu znajdował się w szpitalu. Zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia. W mediach społecznościowych na profilu zmarłego aktora pojawił się poruszający wpis, przekazujący tą smutną wiadomość

Biedronka otrzymała 723 mln zł kary. UOKiK okazał się być bezlitosny. To najwyższa kara w historii

Biedronka otrzymała 723 mln zł kary. Jak przekazał UOKiK, dostawcy o fakcie konieczności udzielenia rabatu byli informowani dopiero na koniec okresu rozliczeniowego gdy dostawy były już zrealizowane. Co za tym idzie w chwili zawarcia umowy, nie wiedzieli, ile zarobią. Wynikało to z faktu, że że właściciel Biedronki w każdej chwili mógł zażądać pomniejszenia wynagrodzenia poprzez przyznanie dodatkowego rabatu w sobie tylko znanej wysokości.