Widal.plIkeaIkea wychodzi nam na przeciw. Teraz możemy zamówić zakupy do Paczkomatu!

Ikea wychodzi nam na przeciw. Teraz możemy zamówić zakupy do Paczkomatu!

Ikea postanowiła wyjść na przeciw swoim klientom i pomóc nam w tych ciężkich czasach. IKEA Retail razem z firmą InPost wprowadzają całkowicie nową usługę odbioru zakupionych produktów w Paczkomatach.

Trudne czasy wymagają podejmowania nowych decyzji.Klienci z pewnością to docenią?

Ikea wychodzi nam na przeciw

Ikea wychodzi nam na przeciw swoim klientom w tym trudnym dla nas wszystkim czasie. Klienci, którzy zdecydują się na zrobienie zakupów w popularnym sklepie meblowym będą mogli wybrać dostawę do jednego z ponad 9 tysięcy dostępnych Paczkomatów Inpost na terenie całego kraju.

Maksymalny wymiar towaru jaki można będzie zamówić to 56/36/38 cm i o wadze do 24 kg. Aplikacja bądź strona internetowa na której będziemy dokonywać zakupów sama zadecyduje czy nasza przesyłka będzie mogła zostać dostarczona do Paczkomatu.

Jak się jednak okazuje ta metoda może zostać dostarczone około 4000 artykułów. Koszt dostawy będzie wynosił 12 złotych i będzie niezmienny. Czas realizacji zamówienia to między 1-2 dni robocze.

Co skłoniło sieć do takiej zmiany?

Jak wynika z wypowiedzi Andrzeja Sadeckiego- country customer experience manager w IKEA:

Przygotowując się do uruchomienia usługi jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest dla nas niezwykle istotne, dlatego też zależy nam, aby wprowadzane usługi przyczyniły się do osiągnięcia przez nas celów założonych w Strategii People and Planet Positive i neutralności klimatycznej do 2030 roku.

Natomiast prezes InPostu Rafał Brzoska dodaje:

Jestem przekonany, że klienci IKEA bardzo szybko polubią korzystanie z nowej opcji dostawy do Paczkomatów InPost. Sieć 9000 lokalizacji sprawia, że teraz oferta IKEA będzie łatwo dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów – bez konieczności wychodzenia z domu.

Co istotne w roku finansowym 2020 IKEA otworzyła aż 17 nowych punktów dających możliwość samodzielnego odbioru zamówionych produktów. Dzięki temu klienci mogą zamawiać artykuły do 37 Punktów Odbioru Zamówień.

W kolejnym roku finansowym firma ma w planach otwarcie kolejnych 30 takich miejsc spotkań z klientami. W fazie testów są także Mobilne Punkty Odbioru Zamówień, czy też usługa “Zamów i Odbierz w Skrytce IKEA”.

Zobacz także na Widal.pl

Samotne Święta Bożego Narodzenia? Czego możemy się spodziewać? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści

Samotne Święta Bożego Narodzenia to w tym roku coś czego wszyscy się obawiamy. W dobie panującej pandemii niczego nie możemy być pewni. Już od dawna słychać głosy zaniepokojonych obywateli, którzy nie wiedzą czego się spodziewać.

Hakerzy atakują! Chcą przejąć systemy pracujących nad szczepionką na Covid-19. Komu zależy na cennych informacjach?

Hakerzy atakują! Jak wynika z informacji przekazanych przez Microsoft hakerzy z Rosji a także z Korei Północnej atakują systemy osób pracujących nad szczepionką na koronawirusa.

Marzena Kipiel-Sztuka czyli Halinka Kiepska ma poważne problemy. Aktorka opowiedziała o swojej trudnej sytuacji

Marzena Kipiel-Sztuka szerszej publiczności znana jest jako Halinka Kiepska. To właśnie rola w “Świecie według Kiepskich” przyniosła jej największą popularność.