Widal.plSpołeczeństwoIdą gwałtowne deszcze! Wydano ostrzeżenie dla siedmiu województw

Idą gwałtowne deszcze! Wydano ostrzeżenie dla siedmiu województw

Idą gwałtowne deszcze! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla siedmiu województw. Spodziewajcie się dramatycznego załamania pogody. Opady mają być bardzo intensywne!

Największego deszczu w najbliższych godzinach spodziewamy się w województwach: podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, lubelskim, łódzkim oraz w części województwa mazowieckiego.

Idą gwałtowne deszcze!

Po fali suszy, obecnie w Polsce zmagamy się z porywistym wiatrem. Teraz przyjdzie nam zmierzyć się z ulewami. Ostrzeżenie przed obfitym deszczem wydano na dzień 31 maja i obejmuje przede wszystkim województwa podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie, śląskie, lubelskie, łódzkie oraz w części woj. mazowieckie. Dla tych miejsc wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to bardzo poważna sprawa. Oznacza ono bowiem, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Zalecamy dzisiaj, by przed wyjściem z domu sprawdzić jaka jest pogoda i czy czasem nie jest zapowiadana jej gwałtowna zmiana.

Co także na WIDAL.PL?

Unia Europejska nałoży nowe podatki. Wszystko przez koronawirusa.

To już niemal pewne. Unia Europejska nałoży nowe podatki. Zapowiedź nowych podatków wypłynęła z ust portugalskiej komisarz UE do spraw spójności i reform Elisy Ferreiry. Nowe podatki mają pomóc w walce z kryzysem po koronawirusie.

Można chodzić bez maseczek, ale za jej brak w samochodzie grozi duży mandat!

Od dzisiaj w przestrzeni publicznej można chodzić bez maseczek. 30 maja zaczął obowiązywać czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem. Poluzowanie noszenia maseczek nie oznacza, że możemy się ich pozbyć na dobre.

Brat Escobara pozywa Apple. W grze prawie 3 miliardy dolarów!

Brat Pablo Escobara pozywa firmę Apple. O co może chodzić 73-letniemu staruszkowi, który pieniędzy ma więcej niż zdoła wydać jego kilka następnych pokoleń? Tym razem chodzi o kwestię bezpieczeństwa.

Duda czy Trzaskowski? Kto wygrałby dzisiaj w drugiej turze?

Duda czy Trzaskowski? Wielu rodaków właśnie takie pytanie zadaje sobie przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Z licznych sondaży wynika bowiem, że to nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej będzie rywalem urzędującego prezydenta RP w drugiej turze wyborów.