Widal.plPolitykaHołownia składa skargę do Sądu Najwyższego przed wyborami prezydenckimi

Hołownia składa skargę do Sądu Najwyższego przed wyborami prezydenckimi

Szymon Hołownia składa skargę do Sądu Najwyższego. Niezależny kandydat na prezydenta sprzeciwia się uchwale Państwowej Komisji Wyborczej i ma nadzieję, że skarga ta odroczy wybory prezydenckie.

Hołownia zaprosił przedstawicieli mediów na dzisiejszy briefing prasowy, gdzie przedstawił swoje stanowisko w sprawie uchwały PKW.

Szymon Hołownia składa skargę do Sądu Najwyższego

O co dokładnie chodzi kandydatowi na Prezydenta RP?

Wszystko sprowadza się do stanowiska Państwowej Komisji Wyborczej, które w czwartek poleciło wójtom, burmistrzom i prezydentom miast wydanie danych osobowych wyborców, jeśli upomni się o nie pracownik Poczty Polskiej. Zdaniem Hołowni, takie działania są niezgodne z prawem i urągają zasadom przeprowadzania wyborów prezydenckich, które mają być powszechne, bezpośrednie, tajne i równe.

“Podejmuję wszystkie możliwe działania, aby skończyć z tym bezprawiem z jakim ewidentnie mamy do czynienia przy próbach zorganizowania sfałszowanych, nieuczciwych, nierównych, niewolnych i niepowszechnych wyborów przez PiS.

[…]

Składam skargę do Sądu Najwyższego na to postanowienie PKW. Złożenie tej skargi wstrzymuje wykonanie tego postanowienia, bieg tej uchwały, aż do rozpoznania tej sprawy przez Sąd Najwyższy.” – wyjaśnił Hołownia.

Hołownia ma nadzieję na zyskanie czasu w walce o przełożenie wyborów prezydenckich, których zorganizowanie w czasach pandemii koronawirusa – jak uważa – jest niebezpieczne dla obywateli. Sąd Najwyższy ma bowiem siedem dni na rozpatrzenie skargi.

“Jeżeli uda się wstrzymać przygotowania choćby na te 7 dni, to już warto to było zrobić. Może rządzący w ciągu tych siedmiu dni pójdą po rozum do głowy, opamiętają się z tego opętania, w które wpadli.”

Cały briefing prasowy Szymona Hołowni do sprawdzenia poniżej:

https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/videos/903280310101542/