Widal.plSpołeczeństwoH&M zniknie z Polski? Kłopoty znanej marki

H&M zniknie z Polski? Kłopoty znanej marki

H&M to jedna z najbardziej znanych sieci sklepów odzieżowych w Polsce. Szwedzka marka stała się bardzo popularna w naszym kraju. Teraz okazuje się, ze pojawiły się poważne problemy. Wszystko jest oczywiście związane z pandemią koronawirusa.

W wyniku epidemii i związanych z nią obostrzeń, zostało zamknięte kilkaset firm z różnych branż. Szczególnie dotknięta została branża restauracyjna, kinowa, filmowa, artystyczna, usługi czy sport.

H&M zniknie z Polski? Uspokajamy

H&m nie zniknie całkowicie z Polski, ale ograniczy liczbę swoich sklepów w naszym kraju. Przez lockdown sprzedaż w sieci spadła w II kwartale 2020 roku aż o 50 proc. Drastyczne skutki kryzysu wywołanego epidemią okazały się dla Szwedów zbyt dotkliwe, by uniknąć daleko idących cięć. Jeszcze przed obostrzeniami H&M szykowało się do zamknięcia 130 sklepów stacjonarnych w 2020 roku.

Obecnie H&M planuje zamknięcie 170 sklepów. Związane jest to również ze wzrostem sprzedaży internetowej. Marka planuje teraz zwiększenie swojej ekspansji w internecie. Prawdopodobnie rozwój koronawirusa przyspieszy upadek tradycyjnego handlu stacjonarnego.

To nie pierwsza marka, która ma problemy przez koronawirusa

To jednak nie pierwsza zagraniczna marka, która w ostatnich latach wycofała się z rodzimego rynku. Wcześniej zrobiły to m.in. Aldo, Burberry, czy GAP. Parę miesięcy temu zniknął też norweski Cubus.

Ostatnio informowaliśmy również o upadku Camaieu. Marka odzieżowa Camaieu powstała w grudniu 1984 r. we Francji. W Polsce pierwszy sklep tej sieci powstał w 2000 r. Od tego czasu w naszym kraju pojawiło się 25 stacjonarnych sklepów Camaieu, które w czerwcu zostały zamknięte.

Zobacz także:

Kancelaria Prezydenta skrywa tajemnicę. Enigma wychodzi jaw?

Kancelaria Prezydenta skrywa tajemnicę. Enigma wychodzi jaw?Kancelaria Prezydenta skrywa tajemnicę. Zmaga się z falą pytań odnośnie ułaskawień. Odmawia ona odpowiedzi na niewygodne pytania, powołując się na “ochronę prywatności”. Enigma ułaskawień wychodzi na światło dzienne.

Od dzisiaj obowiązuje nowy podatek! Dotknie niemal wszystkich?

Od dzisiaj, czyli od 1 lipca 2020 roku obowiązuje w Polsce nowy podatek. W przeszłości temat jego wprowadzenia wywołał sporo kontrowersji, ale w związku z pandemią koronawirusa, nieco on ucichł. O co dokładnie chodzi? Sprawa dotyczy podatku cukrowego, który od dzisiaj zaczyna obowiązywać w Polsce. Ucierpią przede wszystkim smakosze słodzonych napojów, których podatek cukrowy będzie obowiązywał.

Cios poniżej pasa! Andrzej Duda oskarżony o wspieranie pedofili?

Andrzej Duda oskarżony o wspieranie pedofili. Od rana prezydent jest oskarżany o ułaskawienie pedofila. Zmasowany atak przeprowadzają na niego internauci oraz media głównego nurtu. Prawda jednak może zaskoczyć.