Widal.plKoronawirusHiszpańska policja aresztowała Polaka za brak maseczki!

Hiszpańska policja aresztowała Polaka za brak maseczki!

Hiszpańska policja aresztowała Polaka na 4 miesiące. Powodem zatrzymania był brak maseczki. Mężczyzna przyznał się do zarzutów.

Oprócz braku maseczki mężczyzna pobił i opluł funkcjonariusza. Najbliższy czas spędzi za kratkami.

Hiszpańska policja aresztowała Polaka

Hiszpańska policja aresztowała Polaka. Mimo, że w Hiszpanii 21 czerwca rząd postanowił znieść stan zagrożenia epidemiologicznego to wciąż obowiązują pewne nakazy. Dlatego też, gdy w lipcu ponownie Hiszpania zaczęła zmagać się ze wzrostem zakażeń, niektóre ze zniesionych obostrzeń wróciły. Między innymi w Murcji obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa także w momencie gdy możemy zachować odstęp 1,5 metra od innych osób.

To właśnie w Murcji doszło to wydarzenia, w którym udział brało 3 Polaków. Nie mieli oni maseczek na twarzach. Brak maseczek był właśnie powodem dla którego funkcjonariusze policji podjęli próbę wylegitymowania ich przy Ronda de Garay w centrum miasta. Mimo podjętych działań nie było to proste. Jeden z mężczyzn, 46- latek gdy został poproszony o dokumenty zachowywał się w sposób agresywny. Jak wynika z informacji przekazanych przez regionalną gazetę „La Verdad”, Polak opluł policjanta i uderzył go. Jakby tego było mało odmówił także założenia wspomnianej już maseczki ochronnej.

Cała sytuacja miała swój koniec w sądzie. 46-letni obywatel Polski przyznał się do zarzutów jednak stwierdził, że w zasadzie nic takiego się nie stało. W uzasadnieniu wyroku , na które powołuje się hiszpańska agencja prasowa EFE napisano:

46-letni Polak przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tym do oplucia policjanta i uderzenia go. Zaznaczył jednak, że funkcjonariusz w czasie ataku nie odniósł obrażeń.

Mężczyzna został skazany za swoje czyny na 4 miesiące więzienia.

Ciągły wzrost zakażeń

W Hiszpanii cały czas obserwujemy wzrost zakażeń. Nie ma się więc co dziwić, że mieszkańcy kraju są zestresowani i udziela im się atmosfera paniki. Sytuacja wciąż nie jest opanowana i cały czas wymyka się spod kontroli. Za każdym razem gdy sytuacja wydaje się poprawiać, przybywa chorych. Jak poinformowało Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia z czwartku na piątek, wykryto 4507 nowych zakażeń koronawirusem.

W zwiąku z tym liczba osób chorych na koronawirusa wzrosła od początku pandemii do aż 314 362. W całej Hiszpanii w wyniku zakażenia SARS-CoV-2 zmarło już 28 503 osób.

Zobacz także na WIDAL.pl

Maseczki jednorazowe, wielorazowe czy przyłbice? Co będzie najlepsze? 

Cały czas obowiązuje nas nakaz zasłaniania ust i nosa ze względu na czas pandemii. Do naszej dyspozycji jest wiele rzecz, jednak co będzie dla nas najbardziej korzystne?

Jak zachowywali się niektórzy uczestnicy protestu środowisk LGBT w Polsce?

Piątkowy protest środowisk LGBT w Warszawie odbija się szerokich echem w całym kraju. Polska policja, która jest obiektem nagonki środowisk LGBT publikuje materiały pokazujące, jak zachowywali się niektórzy uczestnicy tego protestu.

Wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Są ofiary!

Zdarzył się wypadek polskiego autokaru na Węgrzech. Jest to wiadomość z ostatniej chwili. Do wypadku doszło po godz. 7 w okolicy miasta Kiskunfélegyháza. Jak podają węgierskie media, bus zjechał z autostrady i wpadł do rowu.