Widal.plSpołeczeństwoHakerzy atakują! Chcą przejąć systemy pracujących nad szczepionką na Covid-19. Komu zależy na cennych informacjach?

Hakerzy atakują! Chcą przejąć systemy pracujących nad szczepionką na Covid-19. Komu zależy na cennych informacjach?

Hakerzy atakują! Jak wynika z informacji przekazanych przez Microsoft hakerzy z Rosji a także z Korei Północnej atakują systemy osób pracujących nad szczepionką na koronawirusa.

Komu zależy na przejęciu informacji tak cennych w ostatnim czasie?

Hakerzy atakują!

Hakerzy atakują systemy naukowców zajmujących się szczepionką na koronawirusa. Szczepionka na Covid-19 to w ostatnim czasie bardzo gorący temat. Pfizer wraz z kilkoma innymi koncernami pracują nad nia juz od dłuższego czasu.

Jak jednak donosi Microsoft, hakerzy próbują dostać się do systemów w których znajdują się informacje odnośnie szczepionki. Firma założona przez Billa Gatesa, na swoim firmowym blogu firma poinformowała, że cyberprzestępcy z Rosji i Korei Północnej.

Szczególnie hakerzy zainteresowali się naukowcami pracującymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Indiach a także Korei Południowej.

Microsoft ma swoje podejrzenia

Jak się okazuje atakowane jest aż 7 zespołów. Każdy z nich jest także na innym stopniu prac. Warto wspomnieć, że już w lipcu Agencja Bezpieczeństwa Narodowego alarmowała o atakach hakerów z Rosji, których ofiarami były centra medyczne pracujące nad szczepionkami.

Microsoft poinformował także, że hakerzy na różne sposoby starają się obejść zabezpieczenia. podszywali się oni nawet pod ludzi ze Światowej Organizacji Zdrowia. Jak narazie nie wiemy, czy któryś z ataków hakerskich był skuteczny oraz czy udało się wykraść jakiekolwiek informacje.

Firma Billa Gatesa zaoferowała pomoc koncernom farmaceutycznym jeżeli okazałoby się, że będą potrzebować specjalistycznej wiedzy.

Zobacz także na Widal.pl

Pracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Nowy pomysł na oskubanie obywateli

Pracujesz zdalnie? Zapłacisz od tego podatek. Na genialny pomysł wpadł Deutsche Bank. Jak się okazało przedstawiciele banku doszli do wniosku, że pracę zdalną powinno się opublikować.

Gliński wstrzymał wypłaty wsparcia dla artystów! Dlaczego?

Gliński wstrzymał wypłaty wsparcia dla artystów. Informacja o podjęciu takiej decyzji pojawiła się na Twitterze Piotra Glińskiego. Wypłacone miało być 400 mln złotych z Funduszu Wsparcia Kultury.