Widal.plOgólneGreta Thunberg ma koronawirusa? Zaskakujący wpis nastolatki ze Szwecji

Greta Thunberg ma koronawirusa? Zaskakujący wpis nastolatki ze Szwecji

Greta Thunberg zdobyła dużą sławę na całym świecie w 2018. Nastolatka zasłynęła jako aktywistka klimatyczna. Cała jej kariera w obronie środowiska zaczęła się w sierpniu 2018.

Dokładnie 20 sierpnia 2018 nie poszła do szkoły, tak jak powinna. Powodem absencji były odbywające się 9 września wybory powszechne oraz fala upałów i pożarów lasów, które nawiedziły jej rodzinny kraj. Jej postulaty kierowane do szwedzkiego rządu dotyczyły zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i respektowania porozumienia paryskiego zawartego w 2015. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, zaczęła swój protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu. W każdy piątek od początku roku szkolnego opuszczała zajęcia szkolne i kontynuowała swoją samotną akcję.

Greta Thunberg poczuła niepokojące objawy

Greta o swoich problemach zdrowotnych poinformowała na swoim profilu na Instagramie.

Przez ostatnie dwa tygodnie siedziałam w domu. Kiedy wróciłam z podróży po Europie Środkowej, odizolowałam się (w pożyczonym mieszkaniu z dala od matki i siostry), ponieważ liczba przypadków COVID-19 (na przykład w Niemczech) była na początku podobna do Włoch. Około dziesięć dni temu zaczęłam odczuwać pewne objawy, dokładnie w tym samym czasie, co mój ojciec – który podróżował ze mną z Brukseli. Czułam się zmęczona, miałam dreszcze, ból gardła i kaszlałam. Mój tata doświadczył tych samych objawów, ale o wiele bardziej intensywnie i z gorączką. W Szwecji nie możesz sprawdzić się pod kątem COVID-19, chyba że potrzebujesz natychmiastowego leczenia. Wszystkim chorym zaleca się pozostanie w domu i izolację. Dlatego nie zostałam przetestowana pod kątem COVID-19, ale jest bardzo prawdopodobne, że go miałam, biorąc pod uwagę połączone objawy i okoliczności.

– napisała przejęta nastolatka.

Na szczęście nastolatka czuje się lepiej

Nastolatka uspokoiła swoich fanów, że już czuje się dobrze, ale poczuwa się do obowiązku, żeby ostrzec innych o grożącym niebezpieczeństwie.

Teraz w zasadzie wyzdrowiałam, ale jestem wyjątkiem. Prawie nie czułam się źle. Moje ostatnie przeziębienie było znacznie gorsze! Gdyby nie ktoś, kto miał wirusa jednocześnie, mogłabym nawet niczego nie podejrzewać. Wtedy pomyślałabym, że jestem wyjątkowo zmęczona lekkim kaszlem. A to czyni go o wiele bardziej niebezpiecznym. Wielu (szczególnie młodych ludzi) może w ogóle nie zauważyć żadnych objawów. Wtedy nie wiedzą, że mają wirusa i mogą przekazać go osobom z grup ryzyka. My, którzy nie należymy do grupy ryzyka, ponosimy ogromną odpowiedzialność, nasze działania mogą być różnicą między życiem a śmiercią dla wielu innych.

Na koniec Greta Thunberg zaapelowała do swoich obserwujących.

Pamiętaj o tym, postępuj zgodnie z radami ekspertów, władz lokalnych i #StayAtHome, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. I pamiętaj, aby zawsze dbać o siebie i pomagać potrzebującym.