Widal.plSpołeczeństwoGodziny dla seniorów obowiązują od wczoraj. Mandaty za nieprzestrzeganie! Jak to wygląda w praktyce?

Godziny dla seniorów obowiązują od wczoraj. Mandaty za nieprzestrzeganie! Jak to wygląda w praktyce?

Godziny dla seniorów obowiązują od wczoraj. Pomysł ten ma wiele zwolenników jednak przeciwników tego pomysłu jest zdecydowanie więcej. Jak się jednak okazuje, za nieprzestrzeganie zasad i zrobienie zakupów w tym czasie grożą wysokie mandaty i kary administracyjne.

Wygląda na o, że między godzina 10:00 a 12:00 faktycznie lepiej trzymać się z daleka i pozwolić seniorom skorzystać ze swojego przywileju. Jednak czy ni to robią?

Godziny dla seniorów wciąż budzą kontrowersje

Godziny dla seniorów wciąż budzą skrajne emocje wśród społeczeństwa. Znaczna część społeczeństwa jest za wprowadzeniem tzw. odwrotnych godzin dla seniorów. Oznacza to że seniorzy nie mieliby możliwości robienia zakupów poza wyznaczonych przedziałem czasu. 

Pomysł wydaje się dobry, biorąc pod uwagę, że osoby na emeryturze mają niemal nieograniczony czas w związku z czym mają większą możliwość dostosowania się do osób pracujących.

Jednak tak czy inaczej od wczoraj w całej Polsce obowiązuje zakaz robienia zakupów w godzinach od 10 do 12 przez osoby poniżej 60 roku życia. Ograniczenie to ma wpłynąć na ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 w grupie wiekowej, która uznana jest za najbardziej narażona i zagrożoną.

Kary za nieprzestrzeganie godzin na seniorów

Jak się okazuje wprowadzenie godzin dla seniorów niesie za sobą poważne konsekwencje.Jeżeli osoba poniżej 60 roku życia będzie chciała zarobić zakupy w godzinach od 10:00 do 12:00 policja będzie mogła wystawić nie tylko wysoki mandat, ale także karę administracyjną.

Mandat w wysokości 500 złotych dla klienta oraz karę dla właściciela sklepów od 10 000 zł do 30 000 zł. otrzyma wówczas właściciel sklepu. Karę może otrzymać także człowiek, usiłujący zrobić zakupy pomimo braku takich uprawnień.

Zobacz także na Widal.pl

Nauka zdalna- jak to ma wyglądać, czego się spodziewać?

Nauka zdalna według nowego rozporządzenia będzie obowiązywała we wszystkich szkołach ponadpodstawowych: średnich i wyższych, które znajdują się na terenie powiatów w strefie czerwonej. Jednakże będą pewne wyjątki. Mianowicie zajęcia praktyczne będą odbywały się w sposób stacjonarny. Nowe zasady wejdą w życie już 17 października. 

Branża sportowa znowu zamrożona. Nie odpuści bez walki, będą protesty. CO na to rząd?

Branża sportowa znowu zostaje zamrożona. Oznacza to, ze siłownie i baseny będą zamknięte zamknięte od soboty 17 października. Kolejne obostrzenia wywołały spore poruszenie.

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Chodzi o wielkie pieniądze! Co dalej?

Postawiono zarzuty Romanowi Giertychowi! Były minister edukacji, a obecnie adwokat wielu prominentnych osobowości usłyszał za co został zatrzymany przez Centrale Biuro Antykorupcyjne. Roman Giertych został zatrzymany przez CBA w środę pod sądem w Warszawie. Funkcjonariusze przewieźli go do jego domu w Józefowie, gdzie przy jego udziale przeszukiwali willę, w której mieszkał.