Funkcjonariusze CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która prowadziła w Łodzi agencję towarzyską pod pozorem działalności hotelowej. W przeprowadzonej akcji wzięło udział ponad 100 osób z jednostek w całym kraju. Zatrzymano 16 osób. Dwie osoby usłyszały dodatkowe zarzuty wyłudzenia pieniędzy z tarczy antykryzysowej.
W czwartek 25 marca nadkomisarz Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że Funkcjonariusze z łódzkiego zarządu CBŚP pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi od kilku miesięcy rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą. Grupa ta zajmowała się między innymi czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Oraz praniem pieniędzy pochodzących z przestępstw.
Klienci płacili za wynajem pokoi w zamian dostawali usługi seksualne
Z przeprowadzonego śledztwa wynika, że członkowie grupy mieli przypisane określone role. Były osoby odpowiedzialne za nakłanianie i werbowanie kobiet do pracy. Ale także ich nadzór, ochronę, dowiezienie do klienta czy zamieszczanie ogłoszeń w Internecie.
Działalność przestępców skupiała się wokół klubu nocnego w Łodzi. W lokalu od jakiegoś czasu klienci mogli skorzystać z oferty krótkotrwałego wynajmu pokoi. Godzina spędzona w takim pokoju wynosiła najpierw 250 złotych, a w kolejnych miesiącach wzrosła do 300 złotych. Klienci płacili menedżerowi za wynajem pokoju, a w zamian dostawali w pakiecie usługi seksualne.
Gang został rozbity
Po zebraniu wszystkich materiałów dowodowych świadczących o nielegalnej działalności klubu doszło do rozbicia gangu sutenerów.
Podczas akcji zatrzymano 16 osób oraz zabezpieczono dokumenty, nośniki danych, komputery, serwery. Jak również pieniądze w różnych walutach, stanowiące równowartość 80 tysięcy złotych. Mimo to w trakcie postępowania okazało się, że właściciele klubu zwrócili się o subwencję finansową w ramach rządowego programu “Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm”. Z przekazanych informacji wynika, że w ten sposób wyłudzili ponad 175 tysięcy złotych.
Co jeszcze na WIDAL.PL?
Daniel Obajtek ujawnił swój majątek a także udostępnił dziennikarzom swoje oświadczenia majątkowe, akty notarialne i umowy kredytowe z ostatnich 20 lat. Co więcej prezes Orlenu chce takie same dokumenty przekazać do weryfikacji Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.
Nowe obostrzenia na Wielkanoc stały się rzeczywistością. Sytuacja w kraju z dnia na dzień jest coraz gorsza. W związku z tym rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych obostrzeń i restrykcji. Na dzisiejszej konferencji prasowej zarówno premier Mateusz Morawiecki jak i Minister Zdrowia Adam Niedzielski nie mieli wątpliwości, że kolejne obostrzenia to jedyny sposób skuteczną walkę z koronawirusem.
Dzisiejszy raport z 25 marca odnośnie koronawirusa w Polsce nie jest optymistyczny pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 34 151 nowych przypadków. Zmarło 520 osób.
Podziel się:
Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nas w Google News.