Widal.plGospodarkaDzisiaj znosimy kolejne obostrzenia! Nie będzie kwarantanny po powrocie do kraju!

Dzisiaj znosimy kolejne obostrzenia! Nie będzie kwarantanny po powrocie do kraju!

Dzisiaj znosimy kolejne obostrzenia! Polacy mogą cieszyć się kolejnymi zniesionymi restrykcjami, które powodowała pandemia koronawirusa SARS-CoV2.

Od soboty 13 czerwca Polacy po powrocie do kraju nie muszą już odbywać obowiązkowej dwutygodniowej kwarantanny. Obostrzenie to zostało zdjęte w całej Unii Europejskiej. Granice z krajami nienależącymi do wspólnoty europejskiej ciągle pozostają zamknięte.

Dzisiaj znosimy kolejne obostrzenia!

Od północy nie ma już kontroli granicznej i obowiązkowej kwarantanny na granicach z Niemcami, Czechami i Słowacją. Od piątku swobodnie można przekraczać granice z Litwą. Ograniczenia zniesiono także na przejściach lotniczych i morskich.

To ważna wiadomość, bowiem Polska wróciła do stanu z 15 marca i do zasady swobodnego podróżowania na terenie Unii Europejskiej.

Jednakże nie wszędzie będziemy mogli podróżować bez kontroli. Ciągle zamknięte są granice zewnętrzne w Unii Europejskiej, co w naszym przypadku dotyczy podróżowania do Rosji, Ukrainy czy Białorusi. Do tamtych krajów cudzoziemcy nadal nie mogą wyjeżdżać w celach turystycznych.

Jednakże zniesienie obowiązkowej kwarantanny nie oznacza, że możemy już zapomnieć o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa i higieny osobistej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W naszym kraju nadal obowiązuje zachowanie dystansu społecznego, higiena mycia rąk i noszenie maseczek w dużych skupiskach ludzi.

Co także na WIDAL.PL?

Nowe 500+? Bon turystyczny nie będzie dla każdego Polaka

Początkowo bon turystyczny miał być dla każdego pracującego Polaka i wynosić 1000 zł. Okazuje się jednak, że zasady jego przyznawania będą zgoła innego.

Jarosław Kaczyński napisał list, w którym zaapelował o walkę

Prezes PiS zdaje sobie sprawę jak ważne są dla niego wybory prezydenckie. Jeśli wygra Rafał Trzaskowski to dla jego partii może zacząć się sypać grunt pod nogami. Postanowił więc napisać list.