Widal.plOgólneKolejna ofiara koronawirusa. Oficjalnie zmarło już dziewięć osób w Polsce

Kolejna ofiara koronawirusa. Oficjalnie zmarło już dziewięć osób w Polsce

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce stała się faktem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarł 68-latek. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. Takie informacje podało Ministerstwo Zdrowia.

Nie żyje dziewiąta osoba zakażona koronawirusem w Polsce. To proboszcz Białopola, który zmarł w szpitalu w Puławach.

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce to proboszcz z Białopola

Informację tę potwierdził ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Dziewiąta ofiara koronawirusa to proboszcz parafii w Białopolu (Lubelskie) ks. Henryk Borzęcki

– potwierdził rzecznik.

Ks. Borzęcki zmarł w szpitalu w Puławach nad ranem. Pod koniec ubiegłego tygodnia wykryto u niego koronawirusa

– dodał ks. Maciołek.

Ks. Borzęcki trafił początkowo do szpitala w Chełmie z powodu problemów z oddychaniem. 18 marca wykryto u niego koronawirusa i przewieziono go do szpitala zakaźnego w Puławach. Proboszcz miał 68 lat. Święcenia kapłańskie otrzymał w Katedrze Lubelskiej z rąk Biskupa Lubelskiego Bolesława Pylaka 14 czerwca 1981 r. Posługiwał w parafiach w Józefowie, Dzierzkowice, Wilkowie, parafii św. Józefa w Lublinie, Siedliszczu i Białopolu. Ks. Borzęcki jest druga osobą zmarłą zarażoną koronawirusem w Lubelskiem. Dotychczas w regionie stwierdzono w sumie 48 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Do tej pory w samych Włoszech umarło przynajmniej 30 księży katolickich. W Polsce jest to pierwszy taki przypadek. Ponad połowa z nich pochodzi z diecezji Bergamo, gdzie trwa największa walka z wirusem.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o wspólną modlitwę w Święto Zwiastowania Pańskiego, które przypada w środę, 25 marca. Tego dnia, w samo południe, we wszystkich kościołach mają również zabić dzwony.

W Polsce koronawirus wciąż się rozwija

Nie tylko Puławy są miastem, które ucierpiało przez pandemię koronawirusa. Oficjalne statystyki mówią o blisko 800 zarażonych, ale liczba ta jest z pewnością większa. Ministerstwo Zdrowia co jakiś czas aktualizuje stan zakażonych. Wczorajszy dzień był rekordowy pod względem nowych zachorowań, stwierdzono ponad sto nowych przypadków. Najwięcej przypadków potwierdzono w woj. mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim.