Widal.plŚwiatDziesiątki tysięcy widzów na stadionie podczas pandemii! Rosjanie świętują rocznicę aneksji Krymu!

Dziesiątki tysięcy widzów na stadionie podczas pandemii! Rosjanie świętują rocznicę aneksji Krymu!

Dziesiątki tysięcy widzów na stadionie podczas pandemii! Putin i dziesiątki tysięcy widzów świętowali na moskiewskim stadionie na Łużnikach 7. rocznicę przyłączenia Krymu do Rosji.

Koncert został zorganizowany przez Departament Polityki Narodowej i Stosunków Międzyregionalnych miasta Moskwy, Moskiewski Komitet Turystyki, Moskiewski Komitet Komunikacji Społecznej i Polityki Młodzieżowej oraz Kompleks Olimpijski „Łużniki”. Wszystko z okazji 7. rocznicy przyłączenia Krymu do Rosji. Widzowie wypełnili po brzegi stadion na 81 tysięcy widzów. Mimo trudnej sytuacji pandemicznej sporo widzów nie miało masek chroniących usta i nos.

Imprezę uświetnili swoimi występami znani artyści muzyki popularanej, m.in. Nikołaj Baskow, Stas Michaiłow, Łarisa Dolina, Siergiej Łazariew, Polina Gagarina czy Oleg Gazmanow.

Dziesiątki tysięcy widzów na stadionie podczas pandemii!

W koncercie uczestniczył także Władimir Putin. W wygłoszonym przemówieniu podkreślił, że aneksja Krymu była „przywróceniem historycznej sprawiedliwości”.

Od średniowiecza nasi przodkowie opanowywali to terytorium, w X wieku znaczna jego część po prostu stała się częścią średniowiecznego państwa rosyjskiego. W Korsuniu, w Chersoniu ochrzcili się książę Włodzimierz i jego drużyna. Oznacza to, że to tutaj znajduje się święte miejsce, centrum formowania się naszej duchowej jedności.

Podsumowując, powiedział Putin.

Portal ‘Moskwa 24’ poinformował, że ​​organizatorzy obiecali, że na koncercie będą przestrzegane aktualne wymogi bezpieczeństwa zdrowotnego. Jednak oglądając transmisję łatwo zauważyć, że dużo uczestników nie ma zasłoniętych ust i nosa. Nie był też przestrzegany dystans społeczny.

W Moskwie obowiązują ograniczenia dotyczące imprez masowych ze względu na pandemię koronawirusa. Liczba widzów na koncertach nie może przekraczać 50% całkowitej pojemności sal, uczestnicy muszą nosić maski i zachować dystans. Jednak odnoszący się do tych obostrzeń dekret burmistrza Moskwy Siergieja Sobianina nie dotyczy „oficjalnych wydarzeń organizowanych przez władze wykonawcze”.

Do aneksji Krymu przez Rosję doszło w wyniku referendum z 18 marca 2014 r. Jednak Ukraina, USA, Unia Europejska i większość krajów świata nie uznały go.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

David Lynch patronem kawiarni w Jaworznie! Jak do tego doszło?

David Lynch patronem kawiarni w Jaworznie! Wszystko przez pielgrzymkę traktorami zainspirowaną filmem znanego reżysera.

Joe Biden nazywa Władimira Putina zabójcą! Ten życzy zdrowia amerykańskiemu prezydentowi!

Joe Biden nazywa Władimira Putina zabójcą! Na początku tego tygodnia, amerykański wywiad opublikował raport, z którego wynika, że prezydent Rosji Władimir Putin ingerował w wybory w USA, aby zwiększyć poparcie Donalda Trumpa.

Koralowce Fiji odżyły po Winstonie! Cyklon zniszczył rafę 5 lat temu!

Koralowce Fiji odżyły po Winstonie! Cyklon Winston zdewastował żywotne kolonie koralowców u wybrzeży Fidżi, ale pięć lat później rafy znów ożyły. Dziś roi się w nich od ryb i kolorów.