Widal.plOgólneZnana dziennikarka usunięta z Polskiego Radia. Słuchacze są oburzeni!

Znana dziennikarka usunięta z Polskiego Radia. Słuchacze są oburzeni!

Dziennikarka związana z Polskim Radiem od prawie 20 lat została usunięta w trybie natychmiastowym przez władze rozgłośni. Powody usunięcia pozostają nieznane. Słuchacze są zaskoczeni i żądają wyjaśnień od szefostwa.

Dziennikarka nawet nie zdawała sobie sprawy, że zostanie zwolniona

Anna Gacek to znana dziennikarka muzyczna, która była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia przez 19 lat. Jest jedną z najpopularniejszych żurnalistek w branży muzycznej. Prowadziła przez kilka lat wspólną audycję z Wojciechem Mannem.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja w radiowej Trójce. Zwolnień w przeszłości było więcej. Za każdym razem powody rozstania się dziennikarza z radiem nie były jasne. Tak samo jest w tym przypadku.

– Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa. Decyzją Prezes Polskiego Radia – ze skutkiem natychmiastowym – nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki. – napisała Gacek w emocjonującym wpisie w mediach społecznościowych.

Co dalej stanie się z Anną Gacek?

– Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu. W tym miejscu chcę przeprosić za niezrealizowanie wszystkich umówionych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie rzeczy – od jedynego polskiego wywiadu z Alicią Keys, który przywiozłam z Londynu, przez już nagrany, bardzo intymny, naprawdę wyjątkowy wywiad z Arturem Rojkiem, po relację z Kopenhagi, z wystawy Nicka Cave’a, na którą jego menadżer zaprosił mnie w dniu, w którym usłyszałam, że nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki… – kontynuuje wpis Anna Gacek.

Dziennikarka szczerze przyznała, że sama nie wie co dalej będzie robić. Praca w Programie Trzecim Polskiego Radia była jej pierwszą i jedyną w dorosłym życiu. Anna Gacek będzie musiała sobie wszystko poukładać od nowa.

– Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość. Wiem jednak, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. I wiecie co? Jestem tym podekscytowana. – spuentowała optymistycznie Anna Gacek.

Źródło: Facebook