Widal.plOgólneDziałacze PiS zamówili mszę w intencji Andrzeja Dudy, pomimo koronawirusa

Działacze PiS zamówili mszę w intencji Andrzeja Dudy, pomimo koronawirusa

Działacze PiS z Olsztyna postanowili zamówić mszę świętą w intencji zwycięstwa Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich. O takiej sytuacji poinformowała “Gazeta Wyborcza”.

Zdaniem dziennikarzy “GW” ponadto smsami zachęcali innych działaczy do uczestnictwa w liturgii, pomimo obowiązujących restrykcji co do liczby wiernych na mszy. Przypominamy, że kościele może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Działacze PiS popisali się nierozwagą?

Mimo epidemii koronawirusa w Polsce, działacze PiS w Olsztynie zamówili mszę w intencji zwycięstwa prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach 2020 r. Miała ona miejsce w minioną niedzielę w katedrze św. Jakuba. Jest to największy kościół w tym mieście.

Kiedy to czytałem, zastanawiałem się, czy komuś nie odebrało rozumu. Msza w intencji wyboru prezydenta to pomysł sam w sobie idiotyczny, ale jeszcze bardziej dziwi mnie ściąganie do kościoła setek ludzi, w sytuacji pandemii. Nie wiem, jak sobie nasze władze partii wyobrażają taką mszę i czy np. będą wypraszać sympatyków, jeśli przyjdzie ich zbyt wielu? Będą robili selekcję według wysokości wpłacanych składek.

– przyznał w rozmowie z gazetą jeden z działaczy PiS, który otrzymał smsa z zaproszeniem na mszę. Pomysł skrytykował również rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

To jest robienie kampanii i w ten sposób upolitycznia się Kościół. Modlitwa za ojczyznę i rządzących jak najbardziej jest wskazana. Można wtedy dodać słowa o “mądry wybór Polaków”, ale bez podawania nazwisk

– powiedział ks. Marcin Sawicki.

Msza odbyła się pod zmienioną intencją

Ostatecznie zmieniono intencję mszy świętej. Proboszcz Archikatedry Olsztyńskiej ks. Andrzeja Lesińskiego ogłosił z ambony, że nabożeństwo jest sprawowane w intencji ojczyzny i sprawujących rządy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. O wyborach i wspieraniu Andrzeja Dudy nie było ani słowa.

Czy Tomasz Lis kiedyś odpuści Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Zdaje się, że nie. Dziennikarz po raz kolejny uderzył w szefa PiS.

Co miał na celu nowy spot Kidawy-Błońskiej?

Dziennikarze są zszokowani poziomem spotu kandydatki na prezydenta. W dziwny sposób próbuje do siebie przekonać.

Komu ufa Andrzej Duda?

Prezydent przyznał w wywiadzie komu najbardziej ufa. Może to zaskoczyć wiele osób.