Widal.plKoronawirusDyrektor szpitala w Krakowie: “Nigdy nie było tak źle!”

Dyrektor szpitala w Krakowie: “Nigdy nie było tak źle!”

Dyrektor szpitala w Krakowie wyjawił w wywiadzie dla Onetu, że sytuacja w jego placówce jest dramatyczna. Chodzi o Szpital Uniwersytecki w tym mieście. Marcin Jędrychowski mówi, że już teraz nie mogą przyjmować wszystkich pacjentów, robią selekcję przed przyjęciem.

Jednak dyrektor twierdzi, że będzie jeszcze gorzej. W końcu zabraknie łóżek i jego placówka nie będzie mogła już leczyć nikogo więcej.

Dyrektor szpitala w Krakowie o “wymyślonej pandemii”

Dyrektor szpitala w Krakowie alarmuje, że ciężka sytuacja w służbie zdrowia jest nie tylko u niego. W reszcie szpitali niedługo będzie podobnie. Marcin Jędrychowski jest zażenowany popularną opinią w internecie, że koronawirus to wymysł mediów i polityków.

Wszystkich, którzy tak twierdzą, zapraszam do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie na własne oczy można zobaczyć, że to naprawdę niebezpieczny wirus.

– dosadnie mówi Jędrychowski.

Dla większości osób ona może wydawać się “wymyślona”, dopóki ktoś z ich bliskich nie zacznie chorować. Wtedy ta sytuacja staje się jak najbardziej realna. My natomiast stykamy się z nią na co dzień. Pracując w szpitalu jednoimiennym, oswoiliśmy się z wirusem. Nie możemy być jednak pewni żadnego dnia, ani tego co nas czeka.

– dodaje dyrektor.

Jędrychowski twierdzi, że sytuacja jest najgorsza od początku pandemii

Na pytanie o obecną sytuację dyrektor Jędrychowski powiedział bez ogródek:

Jeszcze nigdy nie było aż tak źle. W Małopolsce jest już druga fala zakażeń i jest ona dużo groźniejsza niż, to, z czym zmagaliśmy się na początku.

Jego zdaniem już niedługo zabraknie łóżek dla chorych w wielu szpitalach.

Możemy przyjąć około 430 pacjentów. Obecnie zajętych jest ponad 300 łóżek. Wystarczy jednak np. taka sytuacja, jaka wydarzyła się chociażby w ostatni weekend, by zaburzyć ten harmonogram. Na jednym z oddziałów, gdzie przebywało 32 zakażonych pacjentów, wykryto koronawirusa u dwójki pracowników. Pacjentów trzeba było przenieść, oddział zamknąć na tydzień, pobrać wymazy reszcie personelu i poczekać, aż będzie mógł on wrócić do pracy.

Zobacz także:

Bon turystyczny miał pomóc a powoduje problemy

Bon turystyczny miał pomóc a powoduje problemy i to w zasadzie od samego początku. Już w momencie kiedy chcemy złożyć wniosek o dodatek 500+ rozpoczynają się problemy.

Łukasz Szumowski rezygnuje! Zaskakująca decyzja ministra?

Łukasz Szumowski rezygnuje z funkcji ministra zdrowia. Tę zaskakująca decyzję przekazał na konferencji prasowej. Do niedawna utrzymywał, że nie zamierza odchodzić. Minister zdecydował się na ten krok w trakcie trwającej pandemii koronawirusa.

Ogromny wypadek z udziałem TIR-ów i samochodu osobowego na trasie S8. Co się stało?

Ogromny wypadek na trasie S8. Do wypadku doszło dzisiaj w godzinach porannych, po godzinie 10. W karambolu udział brało aż sześć tirów oraz jeden samochód osobowy. Utrudnienia na drodze były przez bardzo długi czas.