Widal.plKoronawirusDrugi lockdown przed nami? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Drugi lockdown przed nami? Ministerstwo Zdrowia odpowiada

Drugi lockdown przed nami? Ministerstwo Zdrowia odpowiada
Foto: screen/https://twitter.com/MZ_GOV_P

Drugi lockdown przed nami? Jesień zbliża się wielkimi krokami. Dlatego też wielu z nas zastanawia się co czeka nas w najbliższym czasie. Niepewna przyszłość powoduje przypływ myśli odnośnie kolejnego zamknięcia nas w domu.

Nowy minister Zdrowia Adam Niedzielski pełni swoją funkcję od kilkunastu dni.Od samego początku zapowiedział poważne zmiany. Czy mamy się spodziewać kolejnej fali zamrażania gospodarki.

Drugi lockdown przed nami?

Drugi lockdown z pewnością będzie jedną z najpoważniejszych i najważniejszych decyzji z jaką przyjdzie zmierzyć się nowemu ministrowi. Nowy minister wprowadził już zmiany dotyczące odbywania kwarantanny, która od teraz ulega skróceniu przy braku występowania objawów.

Najbardziej jednak interesująca jest postawa nowego szefa resortu zdrowia do sytuacji wprowadzenia ewentualnego lockdownu jesienią. O tę kwestię zapytał PAP.

Nie przewiduję możliwości drugiego lockdownu. Nie wyobrażam sobie scenariusza, w którym mielibyśmy do czynienia z ponownym zamknięciem całego kraju— odpowiedział Minister Zdrowia.

Dodał także:

Mogą oczywiście znaleźć się regiony, które będą – jak obecnie – mieć większe obostrzenia, ale zdecydowanie lockdown w skali kraju nie będzie miał miejsca.

Szczepionki na grypę mają być dodatkowym zabezpieczeniem na wypadek drugiej fali zachorowań. Negocjacje cały czas trwają, ponieważ rząd chce ich kupić zdecydowanie więcej niż zazwyczaj.

Są trzy grupy, które mają zagwarantowane prawo do szczepień: osoby 75 plus, przewlekle chorzy oraz personel medyczny wraz z farmaceutami —informuje Adam Niedzielski

Co ze szkołami?

Powrót dzieci do szkół zdecydowanie podzielił kraj i wywołał skrajne emocje. Powodem ku temu była obawa czy szkoły na pewno poradzą sobie z przygotowanie placówek do zajęć w dobie pandemii.

Spekulowało się, że zmiana ministra może spowodować zmiany w tej kwestii. Minister Niedzielski przekonuje jednak, że nie ma przesłanek, które wskazywałyby na możliwość szerokiego zakażenia w szkołach.

Będziemy tę sytuację obserwować w najbliższych tygodniach i na bieżąco oceniać charakter ryzyka — oświadczył Niedzielski w rozmowie z PAP.

Jak pokazuje nam dotychczasowe doświadczenie dzieci zakażają się dużo rzadziej niż dorośli i jednocześnie często te zakażenia są bezobjawowe. Z pewnością zyskiem jest to, że przywracamy pewną normalność, w tym w sferze psychiki. Nie wyważamy otwartych drzwi, inne kraje też poszły tą drogą

Równocześnie według szefa resortu zdrowia nie ma potrzeby, by wszyscy nauczyciele byli odgórnie testowani na koronawirusa.

Zobacz także na Widal.pl

Margot jako Matka Boska! O co chodzi?

Margot jako Matka Boska spowodowała ogromne kontrowersje. W internecie zawrzało po tym jak znana aktywistka została pokazana na jednym z przerobionych zdjęć.

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Zakaz lotów do Polski. Które kraje są na liście?

Zakaz lotów do Polski. W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się oficjalne rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono najnowszej wersji zakazów lotów do aż 44 krajów.