Widal.plOgólneDruga ofiara koronawirusa w Polsce

Druga ofiara koronawirusa w Polsce

We Wrocławiu zmarła druga osoba, z powodu zakażenia COVID-19. Zmarł 73-letni pacjent Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Rokowania mężczyzny nie były pozytywne od samego początku.

Wiadomość została ogłoszona przez departament zdrowia, którą poparła przedstawicielka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka.

Pacjent przebywał na OIOM-ie – poinformowała się rzeczniczka.

73-letni mężczyzna został przyjęty do szpitala w zeszły piątek. Należał on do grupy podwyższonego ryzyka, przez jego podeszłe lata i inne przewlekłe choroby.

Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala podała informacje, że trafił on z ciężkimi symptomami zakażenia koronawirusem – zapalenie płuc i niewydolnością płuc.

Najbardziej prawdopodobnie do zarażenia doszło podczas zetknięcia się z członkiem rodziny, który odwiedził go ze Stanów Zjednoczonych.

Z tego powodu krewni zmarłego zostali poddani badaniom,aby wykryć potencjalnego wirusa w ich organizmie.

Jest to już druga ofiara, która miała wcześniejsze komplikacje zdrowotne.

Stan zachorowań w Polsce

W kraju potwierdzonych już zostało 68 osób zarażonych.

Wczoraj zmarła 57-letnia kobieta w Poznaniu, mająca uprzednio problemy zdrowotne. Jednakże osoba ta nie podróżowała nigdzie poza granice i prawdopodobnie nie miała kontaktu z nikim, kto opuszczał kraj.