Widal.plKoronawirusDramatyczny apel premiera Mateusza Morawieckiego na czas Wielkanocy

Dramatyczny apel premiera Mateusza Morawieckiego na czas Wielkanocy

Przed nami święta wielkanocne, które dla wielu chrześcijan są najważniejszym okresem w roku. Jednakże w dobie pandemii koronawirusa święta te będą inne niż zwykle.

Większość nas najbliższe dwa świąteczne dni spędzi z dala od bliskich, z dala od udziałów w nabożeństwach i liturgiach kościelnych, z dala od świętowania zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jednak nie wszyscy zamierzają stosować się do zaleceń rządu. Stąd właśnie najnowszy apel premiera Mateusza Morawieckiego, który w specjalnym spocie kieruje do Polaków prośbę o pozostanie w domach na czas świąt.

W Święta zostań w domu

Walka z koronawirusem wkracza w bardzo ważną, może nawet decydującą fazę. To od nas samych zależy, czy wirus poprzez spotkania w gronie rodzinnym będzie się rozprzestrzeniał, czy zdołamy go wyhamować.

O rozwagę i pozostanie w domach w tym trudnym dla nas wszystkich okresie zaapelował premier Mateusz Morawiecki. Oto, co powiedział:

“Kochani,

Przed nami trudna Wielkanoc. Wierzę jednak, że okaże się ona wielkim świętem nadziei i nowego życia. Tego właśnie życzę Wam wszystkim i niech ta nadzieja nas zjednoczy, niech pokrzepi i niech doda nam sił, byśmy mogli zmierzyć się z wyzwaniami, jakie będą czekać nas w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach.

Proszę wszystkim Polaków – zostańmy wszyscy w domach. Skorzystajmy z udziału w mszach i nabożeństwach za pomocą radia, telewizji czy internetu. Tylko tak możemy sprawić, że za rok wszyscy będziemy mogli spotkań się cali i zdrowi.

Zostań w domu na święta”

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/videos/230471531642848